Ballina Etiketimet Puna

Etiketim: puna

Puna jashtë vendit – Shqiptarët morën 160 milionë euro për 6...

Të ardhurat nga puna jashtë vendit po bëhen një burim gjithnjë e më i rëndësishëm për ekonominë shqiptare. Sipas Bankës së Shqipërisë për 6-mujorin...

Ruçi ultimatum drejtuesve politik nga Vlora: Asnjë shkarkim të pajustifikuar nga...

Sjellja me administratën, veçanërisht në bashkitë që më 30 qershor iu morën të djathtës, mësohet se ishte një ndër temat kryesore të takimit të...

Rinia si “brez i humbur”, vegjetimi në nivele alarmante

Shqipëria e ka në nivele alarmante numrin e të rinjve që nuk janë as në punë dhe as në shkollë (28.6 për qind të...

Meshkujt bëjnë 76 minuta në ditë thashetheme, më shumë se femrat

Thashethemet janë pjesë e përditshmërisë tonë dhe të gjithëve na ndodh të dëgjojmë të flasin për dikë teksa jemi ulur për të pirë një...

Miliona fëmijë në botë shfrytëzohën, ja se si

Puna e fëmijëve njihet si forma më e keqe e abuzimit dhe shfrytëzimit të fëmijëve. Konventa mbi të Drejtat e Fëmijëve u kërkon qeverive të...

Largimet nga puna, Mesi: Titullarët përgjegjës

Ish-zv.kryeministrja dhe deputetja e PS-së, Senida Mesi e pranishme sot në Kuvend komentoi raportin e veprimtarisë të Komisionit për Mbikëqyrjen e Shërbimit Civil në...

Largimet e padrejta nga puna, KMSHC: 311 gjyqfitues, institucionet nuk zbatojnë...

311 nëpunës të administratës civile kanë fituar gjyqet dhe kërkojnë rikthimin në punë, por pjesa më e madhe e institucioneve nuk i zbaton vendimet...

Puna jashtë vendit – Solli 285 milionë euro vitin e kaluar

Të ardhurat e shqiptarëve nga puna jashtë vendit arritën vlerën e 285 milionë eurove vitin e kaluar. Kjo shumë përfshin të ardhurat nga punësimi sezonal...

Nëse nuk e do punën tënde, duhet ta lexosh patjetër këtë

Është e padobishme të merresh me diçka që nuk të kënaq. Ambienti toksik, shefi i keq, kolegët e mërzitshëm dhe shumë kurioz, puna e...

Faturat e të larguarve nga puna, Rrumbullaku: Kështu institucionet vetërregullohen

Eksperti i ekonomisë, Olit Rrumbullaku i ftuar në "Ekopolitikë" tha se duke qenë se fatura e të larguarve nga puna rritet, kjo bën që...

EDITORIAL

ZYRTARE/ “Venecia” tërhiqet: Presidenti Meta nuk ka “tejkaluar kompetencat”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar sot pas publikimit të opinionit zyrtar të Komisionit të Venecias...

FORUM

Negociatat janë shpresa jonë

Nga Ylli Manjani - Lutem çdo ditë me shpresë që dikush diku atje lart të dëgjojë. Mbase i...

Ta bëjnë këtë vend normal apo ta lënë siç është

Nga Veton Surroi LVV-ja dhe LDK-ja kanë para vetes vetëm një alternativë: ta bëjnë këtë vend normal apo...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com