E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Pula

Etiketim: pula

Kujdes! Ja si t’i dalloni vezët e pulave të sëmura

Vezët janë një vakt i dashur nga shumë njerëz. Ato konsumohen kryesisht për mëngjes. Pa marrë parasysh se si ju pëlqejnë t’i konsumoni: të...

3 ushqimet që s’duhet t’i lani kurrë para se t’i gatuani,...

Që të vegjël na kanë mësuar të lajmë çdo gjë që hamë, përjashtojmë këtu ushqimet e përpunuara, pasi higjiena është e vetmja mënyrë që...

Pula bën kërdinë në çimenton e saposhtruar

Pse pula kalon përmes çimentosë së saposhtruar? Për të bërë kërdinë sigurisht. Dy punonjës kanë filmuar momentin zbavitës kur një pulë bën akoma më të vështirë...

Ushqimet që nuk duhet t’i ringrohësh

Mund t’ju ketë ndodhur shpesh të keni gatuar një ushqim të caktuar dhe e keni ruajtur në frigorifer  për ta konsumuar në një moment...

Masakra që nisi për 8 pula deti

Ende nuk është zyrtarizuar shkaku që çoi Ridvan Zykajn të masakrojë kushërinjtë e tij duke shuar dy familje por duket se origjina e saj...

Kujdes ! Larja e pulës përpara gatimit mund t’ju marrë jetën

Që pula e pagatuar përmban në lëkurën e saj baktere të dëmshme si salmonella dhe listeriam nuk është diçka e panjohur nga ne, por që larja e këtij...

Pulat me salmonelë, AKU i kthen mbrapsht në Brazil

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit do të kthejë në vendin e origjinës ngarkesën prej 26 ton mish pule të ardhur nga Brazili dhe të konstatuar...

Sherr në studio. Rama: Ti ha pula me Lubonjën dhe Bushatin....

Në studion e emisionit “Të paekspozuarit” në “News 24” ka pasur replika dhe sherr mes kryeministrit të vendit Edi Rama dhe gazetarit Ylli Rapiki....

“Pula” dhe “Kutia”, zbardhen përgjimet e grabitësve të miliona eurove

Prokuroria ka zbardhur detaje të reja në lidhje me rolin e Fatjon Xhyliut, punonjës i kompanisë private që transportonte rreth 3.8 milionë euro më...

Ballistë, partizanë dhe pula/Debati Rama-Paloka në Kuvend (VIDEO)

Parlamenti ka sot në axhendë një projektligj “Për mbrojtjen e bimëve’, por nga Bujqësia debati u zhvendos tek Partizanët e Ballistët. Ka qenë kreu i...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com