E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Psikologe

Etiketim: psikologe

Klosi: Licensimi i psikologëve, pas rregjistrimin në “Urdhër”

Nga Universiteti Aleksandër Xhuvani në Durrës, Ministria e Mirëqënies Sociale dhe Rinisë nisi procesin e ngritjes së “ Urdhrit të Psikologut”. Si cdo profesion...

Imazhi me dy kuptime, kë shihni të parën dhe shpjegimi i...

Mendoni dy herë, pasi ky iluzion i ri optik ka shkatuar një debat aq sa është bërë viral në rrjete sociale. Gjithësesi ajo që hihni dhe e...

Kryegjyqtari i Gjirokastrës Guxim Boçi i kërkon favore seksuale qytetares

Sistemi i Drejtësisë tronditet sërish. Në emisionin investigativ “STOP”, u publikohet regjistrimi audio i kryetarit të gjykatës së Gjirokastër, Guximtar Boçi, i cili kërkon...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...