Ballina Etiketimet Psikologe

Etiketim: psikologe

E gjendur mes ekstremesh

Rubrika e gazetës “Koha Jonë”, “Pyetje Psikologut” PYETJE: Më ndodh që shpesh herë shpejtoj për të mbaruar gjërat duke ndjerë stërlodhje, më pas si rrjedhojë...

Rubrika “Pyetje Psikologut”: Si të shmangni emocionet kur flisni në publik

Pyetje nga G.E, në rubrikën e gazetës “Koha Jonë”, “Pyetje Psikologut”: Mirdita, Ju uroj shumë suksese në punën Tuaj. Quhem G.E dhe jam në përfundim...

Rubrika “Pyetje Psikologut”: Si të kultivoni mirënjohjen?

Pyetje nga E.M, në rubrikën e “Koha Jonë”, “Pyetje Psikologut": E nderuar psikologe, më ndodh shpesh herë që gjithçka që njerëzit bëjnë për mua,...

“Fol me psikologen”/Vajza u përdhunua, fëmijën duan ta cojnë në jetimore

Fëmijët kanë qenë në fokus të emisionit “Fol me psikologen”. Problematika të ndryshme janë trajtuar nga psikologia Ervisa Lula dhe e ftuara e saj...

Vrasja e Arielës, psikologët ngrenë alarmin: Dhuna si model për të...

Për psikologen Arjana Muça, e ndjera Ariela Murati, e vrarë nga Aldison Belulaj, ditën e diel, ishte më shumë sesa ngjarje e rëndë. Ishte...

Deputetja e re e PD-së, Orjola Pampuri: E vërteta e koalicionit...

Flet për "Koha Jonë", deputetja më e re e PD-së, Orjola Pampuri: PD, si forcë kryesore opozitare në Shqipëri, është e gatshme të bashkëpunojë...

“Sfida e balenës blu”, kujdes fëmijët! Ja kush janë më...

“Sfida e balenës blu”, që po merr jetë fëmijësh në botë, është kthyer në tmerr edhe për prindërit shqiptarë. Po cili është kuptimi i...

Si të eleminoni stresin?

Stresi është një fenomen ndikues në jetën e secilit. Ditët e ngarkuara me punë, ndikojnë që ju të jeni të stresuar. Por, ekzistojnë disa...

Tiranë/ Psikologia: Ka të rinj me HIV që nuk mbrohen kur...

Ka qënë ky rrëfimi i pazakontë i psikologes, që punon në spitalin psikiatrik NR.1 në Tiranë, Ina Gishto. E ftuar në emisionin Oktapod, të...

Klosi: Licensimi i psikologëve, pas rregjistrimin në “Urdhër”

Nga Universiteti Aleksandër Xhuvani në Durrës, Ministria e Mirëqënies Sociale dhe Rinisë nisi procesin e ngritjes së “ Urdhrit të Psikologut”. Si cdo profesion...

EDITORIAL

(VIDEO) Si u terrorizuan turistët spanjollë nga pronari i lokalit, Mihal Kokëdhima, në Himarë

Incidenti i ndodhur në Himarë ku pronari i një restoranti me emrin Mihal Kokëdhima dhunoi turistët e...

FORUM

Kullat dhe koncesionet, marrëzia e madhështisë!

Shqipëria, një nga shtetet me bukuri të pafund natyrore e ujore në raport me sipërfaqen e saj...

Rama po e spastron Shqipërinë nga shqiptarët

Nga: Belind Këlliçi Edi Rama po e spastron Shqipërinë nga Shqiptarët! Pasi e mbushi parlamentin, qeverinë, pushtetin lokal...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com