E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet PS

Etiketim: PS

Pyetet se kush është oligarku që e solli në pushtet, Ahmetaj...

Deputeti Arben Ahmetaj ka folur në rolin e ish ministrit të financave rreth investimeve që janë bërë në Shqipëri, si dhe rreth termit ‘oligarkë’...

Rama asgjëson PS në Shkodër, mesazh për gjithë socialistët: Kush më...

Një vendim i paprecedentë në historinë e Partisë Socialiste është marrë sot për degën e PS në Shkodër. Me urdhër politik të Edi Ramës...

Sondazhi/ Nëse bëhen zgjedhje të parakohshme, opozita fiton 82 mandate

Shqipëria po shkon drejt zgjedhjeve të parakohshme parlamentare. Muaji mars deri në maj 2020 janë mundësia më e mirë për të zhbllokuar krizën e...

“Rezoluta ka anekse që e hedhin në erë”! Lela i kthehet...

Rezoluta e PS dërguar Kuvendit për ndërhyrjet ruse në zgjedhje dhe dezinformimin në media është bërë temë debati në emisionin “Real Story” të gazetarit...

Ndikimi i huaj në zgjedhje, Lela zbulon detaje: Projekt-rezoluta e PS...

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla dorëzoi sot një projekt-rezolutë në Kuvend përmes së cilës do synohet të pengojë ndërhyrjet e mundshme...

Çudit Gent Cakaj: Negociatat nuk u hapën nga që plotësuam kushtet

Ministri në Detyrë i Punëve të Jashtme, Gent Cakaj ka treguar dy arsyet sipas tij të mos hapjes së negociatave. Ministri në detyrë ka shkaktuar...

Zbardhet skenari i PS për zgjedhjen e anëtarëve të Kushtetueses

PS do të presë afatin e fundit, seancën e 14 Nëntorit, për të zgjedhur 2 anëtarët e reja të Gjykatës Kushtetuese. 3 kandidatët të...

E mbështet mazhoranca Arta Markun? Ja si përgjigjet deputetja socialiste

Deputetja e PS, Vasilika Hysi e ftuar në studion e lajmeve në RTV Ora thotë se kritikët që kritikojnë zonjë Marku duhet të shikojnë...

Deputeti i PS-së: Basha e ka kuptuar gabimin, Reforma Zgjedhore po...

Sekretari i grupit Parlamentar të PS, Ervin Bushati i ftuar në studion e lajmeve në Report Tv ka deklaruar se kryetari i Partisë Demokratike...

Basha: Gati të përballem me Ramën në zgjedhje

Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaron se zgjedhjet e parakohshme janë e vetmja zgjidhje emergjente. Në një intervistë në "News 24", i pyetur nëse në...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...