Ballina Etiketimet PS

Etiketim: PS

PS zgjedh sot delegatët e Kongresit, për herë të parë aplikohet...

Ditën e sotme Partia Socialiste zgjedh delegatët e kongresit sipas parimit një anëtar, një votë. Mësohet se procesi për zgjedhjen e tyre do të...

Vasili publikon dokumentin e PS, ku del radha e përzgjedhjes tamam...

Nënkryetari i LSI-së, Petrit Vasili ka publikuar procesverbalin e mbledhjes së komisionit të reformës në drejtësi, ku diskutohet për procedurat e përzgjedhjes së anëtarëve...

Betimi tek noteri i Arta Vropsit, ja si përgjigjet Taulant Balla

Kryetari i grupit parlamentar të PS, Taulant Balla nuk pranoi të japë një përgjigje për veprimin e Arta Vorpsit, e cila zgjidhi të betohet...

Policia në kërkim të Agim Kajmakut, Prokuroria: Të arrestohet

Policia e Shtetit është vënë në kërkim të Agim Kajmakut, pas kërkesës së Prokurorisë të Tiranës. Gjykata e Tiranës ka lëshuar një urdhër-arresti për...

Arrestimi i të afërmit të deputetit të PS, zv.ministri: Ka prova,...

Pas arrestimit të Redjan Rrahjas, i dyshuar për atentatin ndaj prokurorit Arjan Ndoj, ku përveç tij mbeti i plagosur shoferi dhe shoku i tij,...

Basha flet për shtëpinë: Kam lëvizur me qira përkohësisht

Kreu i PD-së Lulzim Basha deklaron se shtëpia ku është vendosur është marrë me qira dhe se kontratat e dokumentet janë të depozituara. Në...

Mblidhet Kryesia e LSI: Vijim i aksionit opozitar dhe koordinimin me...

Pasditen e sotme, Lëvizja Socialiste për Integrim mblodhi Kryesinë dhe grupin e deputetëve. Në takimin e strukturave drejtuese të kësaj partie u diskutua për...

Përplasjet për emërimet e drejtorëve të rinj/ Rama mbledh sot anëtarët...

Kryeministri Edi Rama mbledh sot në selinë rozë deputetë dhe anëtarë të PS Shkodër. Kriza politike në Shkodër po mban mbërthyer disa hallka funsionuese dhe...

Basha: Rama, strategji për të qeverisur me krimin. Zgjidhja janë vetëm...

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha reagoi sot për shkarkimin nga KQZ të kandidatit të Edi Ramës në Vorë, Agim Kajmaku. Basha tha se...

Agron Shehaj: Oligarkët në Shqipëri caktojnë se kush do jetë ministër...

A ka oligarkë Shqipëria? Palët politike janë përplasur këtë të enjte në emisionin Opinion, pas akuzave të hedhura kohët e fundit nga PD për...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...

Petrit Vasili: Konçesionet ose KÇK-ja e Edit!

Nga Petrit Vasili (Nënkryetar i LSI) Edi Rama sot tha me gezim dhe vendosmeri sa qindra milion do...