E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet PS

Etiketim: PS

Braho: S’ka mosmarrëveshje PS-LSI

Nuk ka asnjë mosmarrëveshje mes dy partive kryesore në koalicionin e mazhorancës lidhur me Byronë e Hetimit. Në një intervistë për Ora News, kreu i...

Blushi, një garë e humbur, por një shërbim i vyer demokracie

 Nuk ka si të mos sjellë trishtim fakti që pas dy dekadash e gjysmë nga ndërrimi i sistemit dhe krijimi i pluralizmit në Shqipëri,...

Marko Bello: E ardhmja e PS në pikëpyetje

Ish-deputeti i PS, Marko Bello thotë se nëse Partia Socialiste nuk do të zhvillojë zgjedhje për kryetar, e ardhmja e saj do të jetë...

Dritan Hila: PS e Ramës, si ajo e Nanos në vitin...

Nga Dritan Hila* Më vjen keq ta them, por PS ka kohe që i ka humbur tapia e vjetër dhe i ka bere legalizimet e...

LSI kritikon Qeverinë, Luan Rama: Tregoni seriozitet me këshillat e FMN

Lëvizja Socialiste për Integrim, në një deklaratë publike kërkoi nga qeveria të tregojë më shumë seriozitet dhe përgjegjshmëri me rekomandimet e Fondit Monetar Ndërkombëtarë...

Të vrasësh mizat me top dhe bardh’ e zi

Nga Lorenc Vangjeli Marrëdhënia mes topit dhe mizave është një zbulim i vjetër kinez që përdoret shumë shpesh në Tiranë. Në thelb ajo nënkupton një...

Rexhep Meidani: Qeveria, më shumë llafe se punë

Ish-Presidenti Mediani, flet për "Koha Jonë", për reformën në drejtësi, fasadat e qeverisë dhe për ngërçin e krijuar midis Kryeministrisë dhe Presidencës  Intervistoi: Redjon Shtylla Ish-Presidenti...

Rama dhe Meta, historia 18 vjeçare e tyre!

"Ka shumë që besojnë se ata do prishen, por kjo vështirë se do të ndodhë deri më 2017. Ose pak përpara zgjedhjeve, deri atë...

Zbardhet drafti i ekspertëve të PS për reformën në drejtësi

Është publikuar sot drafti i reformës në drejtësi, hartuar nga Grupi i Ekspertëve të Nivelit të Lartë, por që janë të PS. Drafti i...

Sokol Sadushi: Kemi lënë hapësirë për konsensus

“Futja e ekspertëve të PD-së natyrisht ishte një vendimarrje politike, jo se krijoi problematikë, mund t’i vlejë më mirë procesit, por bëri të mundur...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...