E dielë, Shtator 22, 2019
Ballina Etiketimet PS

Etiketim: PS

Pasi i shpëtoi dënimit, Saimir Tahiri u kthehet sulmeve ndaj opozitës

Pas vendimit të drejtësisë që i hoqi akuzat e rënda për trafik droge, ish-ministri Saimir Tahiri ka dalë sot para mediave për të komentuar...

“Zgjedhje të brendshme jo si vitet e shkuara”, Balla: Një proces...

“Zgjedhjet tona të brendshme nuk po i ngjajnë zgjedhjeve të viteve të shkuara, por një procesi hapje shumë reale të Partisë Socialiste në të...

Reagime të forta nga SHBA dhe Britania e Madhe: Zhgënjim dhe...

Dënimi i Saimir Tahirit vetëm me 3 vjet shërbim provë dhe rrëzimi i akuzave për trafik droge dhe organizatë kriminale ka sjellë reagime të...

Dialog me PS për Zgjedhoren, Basha: Të angazhuar, kriza nuk zgjidhet...

Për krizën politike, kryetari i PD-së, Lulzim Basha nuk është shprehur kundër uljes në tryezë me PS-në kjo për Reformën Zgjedhore. Paçka se pranoi nuk...

Rasti Kajmaku/ Shehaj: Prokuroria e kapur! Sekretari i PS: Gabim njerëzor

Ish-deputeti demokrat, Agron Shehaj ka hedhur akuza të forta në drejtim të Prokurorisë në lidhje me çështjen e dekriminalizimit, ndërsa PD ka akuzuar tre...

Duka: Pjesëtarët e qeverisë të jenë qytetarët, duhet të ketë elementë...

Ndërsa nga dy partitë kryesore PS, PD nuk ka asnjë sinjal për ndryshim të sistemit zgjedhor kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka e...

Rama: Nëse nuk i shihni reformat që kam bërë, vizitohuni nga...

Kryeministri Edi Rama nuk pranon kritika as nga mbështetësit e tij në rrjetet sociale. Ditën e sotme, teksa ka shpërndarë në Facebook kronikat e...

Viti i ri shkollor, PD: Arsimi në Shqipëri është në vdekje...

Në ditën e parë të shkollës, Partia Demokratike thotë se arsimi në Shqipëri është në vdekje klinike. Në një dalje për mediat, Ndriçim Mehmeti,...

Balla: Ne nuk e kontrollojmë SPAK, por do ketë një listë...

Kryetari i Grupit Parlamentar te PS, Taulant Balla pas një takimi me Sekretarin e Shtetit Parlamentar të Gjermanisë, Christian Lange pohoi se qeveria ka...

Paloka: Reforma Zgjedhore, “zgjidhje” periferike. S’ka marrëveshje PD-PS

Intervistë për "Koha Jonë", nënkryetari i PD-së: Lajmin e rremë për një marrëveshje "të fshehtë" midis PD dhe PS, e përhapen me porosi disa...

EDITORIAL

Kur Presidenti paralajmëroi tërmetet, sulmet e njerëzve të Ramës ishin katastrofike

Presidenti Meta paralajmëroi para dy muajve institucionet shqiptare se duhet të marrin masa paraprake në ndihmë të...

FORUM

Gazeta prestigjioze franceze/ Ja tërmetet që kanë shkatërruar Tepelenën (1921), Vlorën (1930) dhe Korçën (1931)

Nga Aurenc Bebja*, Francë – 22 Shtator 2019 Gazeta prestigjioze franceze “Excelsior” ka botuar disa shkrime në lidhje...

Urgjentisht…

Nga Kastriot Islami Tërmeti i djeshëm dhe të gjithë ato që kanë pasuar atë dje, mbrëmë, natën dhe...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com