E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet PS

Etiketim: PS

Elmaz Sherifi: Më 30 qershor u bënë votime si në Shtetin...

Ish-ministri i PS, Elmaz Sherifi: Procedurat e shkarkimit të presidentit pasqyrojnë më bindshëm mendësinë e Partisë Shtet Intervistoi: Mili Xhani Ish-ministri dhe ish-deputeti i PS-së,...

Koncesionet private, PS i miraton me votat e saj

Kuvendi mbylli dyert për këtë sesion, me miratimin e disa ligjeve të rëndësishme. Kaluan me 106 pro, 1 kundër, 1 abstenim ligjet e mbartura...

Lajthit Rilindja: Nuk njohim vendimet e gjykatave për 30 qershorin

Partia Socialiste nuk do të njohë vendimin e Gjykatës së Durrësit që refuzoi dhënien e mandatit për kandidaten e saj për kryebashkiake. Numri dy...

Shkarkimi i Malajt, reagon ashpër ish-deputeti i PS-së: Guxim i madh...

Sa vjen e thellohet përçarja mes socialistëve, ku shkak është bërë nisma e deputetëve të PS-së për të shkarkuar nga Këshilli Mbikëqyrës i Bankës...

PS mbledh 28 firma për shkarkimin e Malajt nga BSH

Partia Socialiste kërkon shkarkimin e Arben Malajt nga posti i anëtarit të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë. A2 CNN ka mësuar se për...

Rama mbledh Kryesinë e PS-së

Kryeministri Edi Rama ka mbledhur paraditen e kësaj të hëne, Kryesinë e PS-së për të diskutuar lidhur me analizën për atë që ndodhi më...

PS voton të enjten ndryshimin e dy ligjeve nga Reforma në...

Prej vitesh, maxhoranca kërkoi konsensusin e opozitës për të ndryshuar 2 ligje të Reformës në Drejtësi, nene të të cilave ishin shfuqizuar nga Gjykata...

Situatë e tensionuar në PS. Manja i tregon muskujt Finos: Nuk...

Mbledhja e Komisionit të ligjeve është kthyer në arenë sherri mes deputetëve socialistë. Deputeti i PS-së, Bashkim Fino i ka kërkuar të dhëna Avokatit të...

Si është maskuar Projektligji për Rininë vetëm për të financuar FRESSH-in

Pas miratimit në qeveri të paketës anti-shpifje, para tre ditëve, një tjetër projektligj i dyshimtë nga qëllimi dhe kufizimi i të drejtave dhe lirive...

”PS jep rezultatet për votimet në PS”

Në bashkitë e qarkut të Dibrës sipas rezultateve paraprake të KQZ rezulton se për bashkinë e Dibrës në 116 kuti të numëruara, Dionis Imeraj...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...