E hënë, Dhjetor 9, 2019
Ballina Etiketimet Protestat

Etiketim: protestat

Donald Lu: Protestat, çfarë i thashë Bashës dhe Ramës/ Ja kush...

Ambasadori amerikan Donald Lu tha se në Shqipëri, shqiptarët kudo ku janë kanë të drejtë të protestojnë paqesisht, por nuk kanë të drejtë të...

Biznesi i vogël kyç vetveten, nisin protestat edhe kundër TVSH-së

Doreni, i cili ka një bar-kafe parë stadiumit Dinamo, po proteston sot kundër vendosjes TVSH-së. Ai ka ulur qepenin e lokalit dhe ka vendosur...

Protestat e opozitës, Paloka: Do të na bashkohen edhe parti të...

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Edi Paloka, i ftuar në rubrikën “Opinion” në studion e lajmeve në News24, foli për lirimin nga...

Basha pas mbledhjes me aleatët: Protesta do të nisë këtë muaj

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha pas mbledhjes që zhvilloi me aleatët e tij opozitarë, dha një prononcim për mediat. Basha theksoi se protesta opozitare...

Protestat në Serbi – thyerja e frikës

Protestat e studentëve “kundër diktaturës” në Serbi janë futur në javën e katërt. Ka dhe një protestë tjetër që po zgjat prej një viti....

Vijojnë protestat kundër Vuçiç, të rinjtë nuk tërhiqen

Protestat kundër fitores së Aleksander Vuçiç në zgjedhet presidenciale vijojnë ende në kryeqytetin serb. Mbi 10 mijë studentë marshuan në rrugët dhe sheshet qendrore...

Protestat – Rumani, jep dorëheqjen ministri i Drejtësisë

Ministri i Drejtësisë në Rumani ka dhënë dorëheqjen, një vendim i cili pritej pas anulimit të dekretit për faljen e të gjithë zyrtarëve të...

Rumania tregon se reforma në drejtësi nuk është garanci për drejtësi

Protestat e fundit kundër qeverisë rumune dhe ligjit “antikorrupsion” treguan se anëtarësimi në BE, institucionet antikorrupsion, apo reforma në drejtësi nuk janë një garanci...

EDITORIAL

Priten arrestime nga prokuroria për ndërtimet VRASËSE

-Kryeprokurori i Republikës Olsian Çela deklaroi në Durrës se hetimet po vazhdojnë në mënyrë intensive për abuzuesit...

FORUM

Artut Zheji: Bajatllëk, mjerim dhe një Gjithollog për Kryeministër!

Nga Artur Zheji I di të gjitha, Ay! Kur dhe ku ndërtohet në mënyrë pastërmetore. Di të puthë...

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...