E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Protestat

Etiketim: protestat

Hong Kong, protestat nuk ndalen

Qytetarët e Hong Kongut kanë dalë sërish në protestë. Këtë herë, krahas anulimit të ligjit të ekstradimit, ata kanë kërkuar edhe reforma demokratike, të...

FOTO/ Rama frikë nga protestat, Elbasani në shtetrrethim

Kryeministri Edi Rama pritet të zhvillojë pas pak takimin e radhës elektoral në kuadër të zgjedhjeve të anuluara vendore me dekret presidencial. Duke u nisur...

Kundër instalimit të diktaturës, Opozita: Protesta në të gjithë Shqipërinë

Burime zyrtare nga opozita bëjnë të ditur se aksioni opozitar vazhdon. Dhe do të shtrihet gjatë ditëve në vijim dhe do të jete edhe...

Strazimiri për protestat: Nuk ka dhunë, por kapsolla e fishekzjarre me...

Ish-deputeti demokrat Gent Strazimiri në një lidhje telefonike në emisionin “Tempora” në RTV Ora tha se populli shqiptar ka dalë në rrugë sepse ka...

Mustafaj: Nuk bëhet qameti nëse Rama ikën tre muaj nga qeveria

Masiviteti është një lloj etaloni matës për protestat e opozitës. Të tillë e sheh analisti Besnik Mustafaj atë çfarë po ndodh. I ftuar në...

Protestat, Klosi: Pritet një rast më i rëndë si ai i...

Ish-shef i SHISH, Fatos Klosi u shpreh se nëse protesta e opozitës vazhdojnë pritet një rast shuëm i rëndë se ai i Sahit Dollapit. Klosi: Nuk...

Protestat në rritje, Demalia: Rama dhe qeveria e tij e kanë...

Analisti Ilir Demalia në një lidhje telefonike për RTV Ora teksa komentoi marshimin e opozitës u shpreh se protesta e opozitës do të vijë...

Erl Murati: Protestat janë “prova gjenerale” të 30 qershorit

Gazetari Erl Murati nga studio e lajmeve në RTV Ora ku komentoi situatën politike aktuale dhe aksionin e sotëm të opozitës u shpreh se...

Protestat e opozitës/ Reagon OSBE: Jemi të shqetësuar për dhunën

Kryetari i OSBE-së në detyrë dhe Ministri i Punëve të Jashtme dhe Evropiane i Sllovakisë Miroslav Lajçák, Sekretari i Përgjithshëm i OSBE-së Tomas Greminger,...

Protestat kundër/ Mbështetësit e Vuçiçit mblidhen në Beograd

Mbështetësit e presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiç, do të mblidhen sot në Beograd. Tubimi vjen në kohën kur Vuçiç po përballet me protesta që...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...