E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Protesta

Etiketim: protesta

Importi i mbetjeve, shoqëria civile: Protesta popullore dhe referendum

Nisma e tre deputetëve të maxhorancës, për importimin e mbetjeve urbane në Shqipëri, e cila pritet të diskutohet si projektligj në seancën e fundit...

Kjo foto shpjegon luftën ndaj diskriminimit

SHBA po përjeton momente të vështira ardhur nga protestat e dhunshme. Gjithçka nisi për vrasjen e personave me ngjyrë nga policia por në të gjithë...

Lezhë/ Marshim kundër fyerjeve të figurës së Skënderbeut (VIDEO)

Qytetarë, intelektualë dhe historianë mes tyre dhe shqiptarë të Kosoves u mblodhën në qendër të qytetit të Lezhës, në një marshim kundër sharjes dhe...

Gjobë miliona euro, për myslimanen që mbajnë perçe

Një ligj i diskutueshëm ndalon që femrat myslimane, të mbulohen me perce dhe ky ligj po hasen me përplasje të dhunshme. Sipas medias "The Indepedent", e cila...

“Larg duart nga Valbona”, protesta kundër ndërtimit të HEC-ve (VIDEO)

“Larg duart nga Valbona”, nën këtë moto banorët e luginës së Valbonës, përfaqësues të shoqërisë civile, ekspertë të mjedisit etj kanë protesuar sot përpara...

Gazeta “Koha Jone” 12 Maj 2016

Lexoni titujt kryesore te gazetes "Koha Jone"

Pse i kuptoj banorët protestues të liqenit!

"Paradoksi është se në protestë, më të revoltuarit janë ata që banojnë te liqeni në ndërtesa që nuk duhet të ishin ngritur aty. Megjithatë,...

Disa gabime taktike të protestës së Liqenit

"Së fundi, por jo më e parëndësishmja, duket se hedhja në sulm e opozitës për Parkun, apo edhe aktivizimi i saj në parlament, mund...

Vezë Shijaku në vend të Kallashnikovëve rusë

"E thjeshtëzuar skema e CV-ve fituese do të niste me zotësinë për të gjetur vezë, me aftësinë për t’i kaluar pa rënë në duar...

Protestë e keqpërdorur për Parkun

Prej disa ditësh Partia Demokratike dhe përfaqësues të shoqërisë civile kanë nisur një betejë kundër një projekti të Bashkisë së Tiranës në Parkun e...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...