Ballina Etiketimet Protesta

Etiketim: protesta

Gjykata shfuqizon gjobat e vendosura nga PD për protesta të paligjshme

Gjykata ka shfuqizuar disa prej gjobave  të vendosura nga Bashkia e Tiranës ndaj PD për protestat e organizuara prej saj. “Konkretisht, janë shfuqizuar të gjitha...

Protesta, bllokohet autostrada që lidh Spanjën me Francën

Separatistët në Katalonjë nisën një manifestim 3-ditor, ndërsa zgjedhjet në Spanjë nuk arritën edhe njëherë të garantonin një qeveri shumice. Aktivistët pro pavarësisë bllokuan...

“Prit ta diskutoj njëherë me drejtorin”, Liçaj: Vështirësitë për rolet në...

I ftuar në studion e emisionit “Kjo Javë” aktori Neritan Liçaj, komentoi zërat për shkarkimin e tij nga trupa e Teatrit Kombëtar. Duke iu...

Fermerët prej javësh në protesta, qeveria ende hesht

Fermerët dhe blegtorët e Myzeqesë prej javësh janë ngritur në protesta, nisur nga gjendja e tyre e rënduar financiare, si pasojë e vështirësive për...

Protesta nuk i zgjidhi problemet, studentët kundër ”Paktit”

Edhe pas një viti nga lëvizja e madhe, 80% e studentëve mendojnë se shumë kërkesa kanë mbetur pa plotësuar. Tarifat e masterit janë të...

Protesta tremb Vuçiç, presidenti serb ikën nga dera e pasme

Qindra protestues të opozitës serbe bllokuan hyrjen kryesore të godinës së televizionit shtetëror, duke detyruar presidentin serb të largohet nga një portë anësore. Aleksander...

1 vit në rrugë për të mbrojtur banesat, banorët e Astirit...

Qëndrestarë mes streseve dhe halleve që ka gjithsecili, kurajon dhe forcën e kanë gjetur duke u mbështetur tek njëri-tjetri dhe të bashkuar. Sot, më 3...

Bllokojnë të gjitha rrugët, protesta regjistron mbi 250 viktima

Protestat në kryeqytetin e Irakut kanë përshkallëzuar teksa janë bllokuar të gjitha akset kryesore rrugore. Protestuesit parkuan makinat e tyre në pika kyçe duke bllokuar...

22 javë protesta në Hong-Kong, vandalizohet zyra e agjencisë kineze të...

Mijëra qytetarë të Hong-Kongut vijojnë prej 22 javësh demonstratat për vetëqeverisje dhe për më shumë pavarësi nga Kina. Qeveria kineze këtë javë tha se po...

350 mijë persona në shesh. Protesta, dhunë dhe të lënduar në...

Nga Deutsche Welle Rreth 350.000 persona kanë protestuar në fundjavë në Barcelonë. Ata kanë kërkuar lirimin e nëntë udhëheqësve të tyre. Por në një protestë...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Gjekmarkaj: Ky shtet tashmë është xhungël. Të nxjerrin një ligj në seancën urgjente për të noterizuar edhe synetlliqet

Nga Agron Gjekmarkaj- Sot akti i juristes Arta Vorpsi la pa mend e gojë të madh e të...

Fatos Lubonja: Për partinë e njerëzve të “Astirit”

Nga Fatos Lubonja Fakti që qeveria, Policia, drejtësia, mediat më të rëndësishme, janë bërë palë me disa pak...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com