E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Pronat

Etiketim: pronat

Sytë nga pronat! Çdo vit 25 mijë legalizime, fondi për kompensimin...

Legalizimi, urbanizimi dhe integrimi i ndërtimeve dhe zonave informale është një nga prioritete kyçe për tre vite në vijim, për Ministrinë e Drejtësisë. Referuar legalizimeve...

Pronat, kompensimi për vitet 2001-2013. Sa është numri i përfituesve

Agjencia e Trajtimit të Pronave ka publikuar dje regjistrin e vendimeve për individët që u është njohur e drejta për kompensimin e pronave për...

Vendimet për pronat dhe largimet nga puna – 867 mln lekë,...

867.4 milionë lekë është vlera e detyrimeve të prapambetura të krijuara nga institucionet shtetërore në 3-mujorin e parë të vitit. Të dhënat raportohen nga...

Banorët e fshatit Rrjoll në Velipojë në protestë për pronat

Tjetërsimi i pronave në Shqipëri është një fenomen i njohur, e që i ka rrënjët prej fillimit të demokracisë. Problematika e krijuar është e madhe...

Gjyqet për pronat, Gjykata e Lartë ndan çështjen e kompetencës

Gjykata e Lartë ka arsyetuar vendimin që njëson praktikën gjyqësore në çështjet e pronësisë. Vendimi i siguruar nga ABC News zgjidh çështjen e kompetencës...

Pronat, Artan Lame: Ligji 7501 solli plaçkitjen e tokave

Drejtori i ALUIZNI-t, Artan Lame, i ftuar në emisionin "Këndi i Ekspertit" në Report Tv iu përgjigj Live pyetjeve dhe shqetësimeve të qytetarëve për problemet dhe reformën e qeverisë...

“Në sitë i gjithë dokumentacioni i pronësisë që nga viti 1992”

Përfitimet e të tretëve me pronat në Shqipëri duket se kanë vënë në lëvizje institucionet shqiptare, të cilat mësohet se kanë nisur një hetim...

Brisi i Tatimeve do ruajë pronat e bregdetit

''Bleta punëtore'' e Rilindjes, Briseida Shehaj është rikthyer sërish në vëmendje të publikut. Asaj i është besuar drejtimi i Task Forcës për Bregdetin, që...

PD kundër qeverisë për pronat. Bylykbashi: Me VKM po mohohet një...

Vendimet e qeverisë për pezullimin e titujve të pronësisë në bregdet dhe krijimin e një fondi për investitorët strategjikë janë lehtësisht të goditshëm në...

Flet Frrokaj: Nuk kam pasur dijeni për…

Zbardhet dëshmia e kreut të Bashkisë së Lezhës, Fran Frrokaj në seancën e së hënës në Gjykatën e Lezhës, ku dje iu dha masa...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...

Andi Bushati: Të vdekurit nuk mund të kthehen në pikë sondazhesh për Ramën

Nga Andi Bushati / Edi Rama po e shfrytëzon tërmetin njësoj si Erdogani grushtin e shtetit: si një...