E mërkurë, Nentor 20, 2019
Ballina Etiketimet Pronat

Etiketim: pronat

Pronat përçajnë vëllezërit! Xhaxhai dhunon mbesën, fut të birin në sherr...

Një ngjarje e rëndë për motive pronësie është shënuar ditën e sotme. Petrit Sinani është vënë në pranga. Ky i fundit është konfliktuar me të vëllanë...

Pronat e ish-firmave piramidale. Ankandet më 7 nëntor për disa pasuri...

Ministria e Financave do të nxjerrë në ankand më 7 nëntor disa prona të ish firmave piramidale VEFA. Vlera fillestare e të gjitha pasurive...

Masakra në Prishtinë për pronat, vdes edhe personi i tretë

Ka vdekur edhe personi i tretë nga përleshja me armë që ndodhi javën e kaluar në Lagjen e Spitalit në Prishtinë. Një person kishte vdekur...

Soreca për “Global FDI Report”: BE mbështet Shqipërinë në reformën e...

Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca, tha në një intervistë për “Global FDI Report” se reforma e të drejtave pronësore, është ndoshta më...

Regjistrohen pronat e dhëna nga Bashkitë

Me mijëra familje që kanë marrë troje nga bashkitë ndër vite dhe i kanë ende pa dokumenta, tashmë do të kenë mundësi ti regjistrojnë...

Asetet e krimit, si do shiten pronat e sekuestruara pa vendim...

Të gjitha pronat e sekuestruara dhe të konfiskuara do të trajtohen nga një Agjenci e vetme dhe me një ligj të posaçëm. Qeveria ka...

Pronat, shteti kursen 3.3 mld lekë

Rreth 3 mijë dosje të pronarëve janë konsideruar të shlyera vetëm nga ndryshimi i ligjit mbi përcaktimin e zërit kadastral të tokave të sekuestruara....

Pronat, çmimet në rritje – 54% e blerjeve financohen me kredi...

Më shumë se gjysma e pronave të shitura në tregun e pasurive të paluajtshme blihen me kredi bankare. Vrojtimi periodik i Bankës së Shqipërisë...

Tabaku: Rama shpiku fjalën “tjetërsim” për kalimin e pronës

Përmes një postimi në facebook, ish-deputetja e PD-së, Jorida Tabaku shkruan se qeveria dhe kryeministri Rama vazhdojne të dërgojnë në Kuvend ndryshime ligjore anti-kushtetuese....

Shteti heq dorë nga pronat pranë investimeve private! Akti normativ: Aplikohet...

Shteti shqiptar ndërmerr një “hap pas” me qëllim zhbllokimin e ngërçit që u krijohet shpeshherë investimeve private.Nisma ligjore e dërguar në Kuvend parashikon privatizimin...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Luan Rama: Kosova brenda Serbisë, një postim provokativ dhe fyes i Kryeministrit të Shqipërisë!

Nga Luan Rama* - Nuk është një lapsus. Nuk është as ndonjë gabim prej pakujdesisë, publikimi në faqen...

Reformë e denjë për gishtin e Boschart

Nga Ylli Manjani - Shihni me vemendje se për çfarë reforme zgjedhore po zihen. Halli më i madh...