E hënë, Shtator 16, 2019
Ballina Etiketimet Prokuroria

Etiketim: prokuroria

Zhdukja e DVD-ve që “fundosin” Suel Çelën, heshtja e Prokurorisë thellon...

"News 24" thekson se mori disa herë kontakt me Prokurorinë e Përgjithshme dhe Prokurorinë për Krime të Rënda, për të mësuar nëse ka nisur një...

Prokuroria: 12 vite burg për Saimir Tahirin

Prokuroria e Krimeve të Rënda ka kërkuar 12 vite burg për ish-ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Pretenca e tre prokurorëve të Prokurorise së Krimeve të...

Tahiri te Krimet, Prokuroria pritet të japë pretencën

Ish-ministri i Brendshëm, Saimir Tahiri, u paraqit paraditen e kësaj të marte para Gjykatës së Krimeve të Rënda për seancën e radhës në gjyqin...

Prokuroria çel garën për anëtarin e ri të KLP-së

Prokuroria e Pëgjithshme çel garën për anëtar të Këshillit të Lartë të Prokurorisë, vakancë e krijuar pas shkarkimit të prokurorit Gentian Osmani. Gentisn Osmani, u...

Ylli Manjani: Prokuroria e tha vetë, nuk ka këllqe!

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar në lidhje me dosjen 184 të zgjedhjeve në Dibër, prej së cilës hoqi dorë Prokuroria e Krimeve...

Shembja e skelës, Prokuroria lëshon urdhrin e rëndësishëm

Prokuroria e Tiranës urdhëroi ndalimin e inxhinierit teknik dhe administratorit të firmës private e cila kishte detyrë lyerjen e fasadës së pallatit 13 katësh...

PD i dërgon prokurorisë të dhënat për Valdrin Pjetrin: Kërkojmë informacion...

Partia Demokratike i dërgoi prokurorisë të dhënat konkrete që ajo publikoi një ditë më parë për dënimin e Valdrin Pjetrit për trafik droge në...

U arrestua për korrupsion, prokuroria kërkon konfiskimin e pasurisë së ish-gjyqtarit

Prokuroria e Krimeve të Renda ka kërkuar konfiskimin e pasurisë së ish-gjyqtarit Shkëlqim Miri të dënuar për korrupsion. Burime bëjnë të ditur se kërkesa e...

Tërhiqet PS, Prokuroria mund të arrestojë deputetët pa provat në Kuvend

Pas 2 vjetësh në sirtarët e Kuvendit, Partia Socialiste u tërhoq nga propozimi për të ndryshuar rregulloren e Kuvendit që bënte të detyrueshme nga...

Dosja 339/ Ja 12 emrat e parë që dërgohen në gjyq,...

Samuel Ndoka dhe Vilson Ndoka, dy nipërit e ish-deputetit Socialist në qarkun e Lezhës Arben Ndoka, janë marrë të pandehur së bashku me 10 persona...

EDITORIAL

Radio shtetrore gjermane DW: Në Tiranë kriza politike vazhdon

Nga DW/ Ambasadori i BE në Tiranë, Luigi Soreca ftoi palët politike në Shqipëri të ulen në tryezën...

FORUM

Aleatët e Bashës: S’ka pakt PD-PS, marrëveshje vetëm pozitë-opozitë

Flasin përfaqësuesit e aleatëve të Partisë Demokratike, Petrit Vasili, Fatmir Mediu, Mesila Doda, Agron Duka dhe ndard...

Pse marrëveshja Rama-Basha s’duhet me çdo kusht

AGRON GJEKMARKAJ/   Bashkë me gjethet që kë puten nga pemët, ashtu e që mbi të gjitha do të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com