E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Prokuroret

Etiketim: Prokuroret

“Pse, jemi të paaftë”? Acarohen prokurorët e dosjes së bujshme “184”,...

Gazetari i “BalkanWeb”, Enver Doçi, ka takuar sot dy prokurorët Rifat Kojku dhe Belina Zeneli, që kanë në dorë dosjen “184” të vjedhjes së votave...

Zbulohet shuma/ Ja sa do i kenë rrogat prokurorët e SPAK-ut

Ngritja e institucioneve të reja të drejtësisë, në mënyrë të veçantë të Strukturës së Posaçme Antikorrupsion (SPAK), që do të merret me hetimin e...

Prokurorët që nuk u bënë pjesë e listës së SPAK

Këshilli i Lartë i Prokurorisë publikoi sot listën me 15 kandidatët e përzgjedhur në fazën e parë për të qenë pjesë e Prokurorisë së...

Marku ”sulmon” prokurorët: Keni zvarritur çështjet

Kryeprokurorja e Përkohshme, Arta Marku ka kritikuar ashpër prokurorët e Tiranës në analizën vjetore. "Ngarkesa duket se ka ulur cilësinë dhe efiktevitetin në punë. Nuk...

Kolegji i Apelimit/ 32 gjyqtarët e prokurorët në rrjetën e dytë...

Procesi i skanimit të drejtësisë shqiptare, për të evidentuar dhe nxjerrë jashtë sistemit elementët e korruptuar, ka hyrë në një tjetër fazë të ‘nxehtë’....

Ambasada e SHBA-së thirrje prokurorëve: Aplikoni për SPAK

Ambasada e Shteteve të Bashkuara fton prokurorët të aplikojnë për të qenë anëtarë të SPAK. Në një postim në faqen zyrtare, Ambasada e SHBA-së thotë...

BE apel prokurorëve: Anëtarësohuni në SPAK para datës 7 shkurt

Bashkimi Europian në Tiranë fton prokurorët të anëtarësohen në SPAK para datë 7 shkurt. Bashkimi Europian shton se në këtë mënyrë  Prokurorët do mund...

“Ferri” i SPAK, 15 prokurorët duhet të heqin dorë nga jeta...

Struktura e Posaçme Antikorrupsion është organi që tremb gjithë politikanët dhe njerëzit e pushtetshëm, por gjithashtu tremb dhe vetë prokurorët që do jenë pjesë...

Lanë në burg dy ish-deputetët e PS dhe grupin e Shijakut,...

Janë shtuar masat e sigurisë për dy prokurorët dhe gjyqtarin që firmosën arrestet për operacionin "Volvo 4", ku përfshihej grupi i Shijakut dhe dy ish-deputetët...

Ekspertiza e Kacifas, prokurorët urdhër ekspertëve: Nxitoni…!

Një mbledhjeje urgjente është thirrur nga Prokuroria e Krimeve të Rënda në Tiranë, ku në qendër të saj, kryefjalë ka pasur espertizën e Konstandino...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

Bujar Nishani: Dje, prova më e fortë e kapjes së Drejtësisë nga mafia dhe krimi i organizuar

Nga Bujar Nishani -  Dje, pushteti i drejtësisë tentoi t’u thotë shqiptarëve se nuk ka prova për ish-ministrin e akuzuar...

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com