E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Prokurore

Etiketim: prokurore

Gjonaj flet për rritje rrogash, Fino: Ka prokurorë që marrin pagë...

Në Komisionin e Ligjeve është disktutuar buxheti 2020 për financimet në institucionet e drejtësisë. Ministrja e Drejtësisë, Etilda Gjonaj u shpreh se po shikohet...

Raporti i Komitetit të Helsinkit: 60 gjyqtarë e prokurorë janë shkarkuar,...

186 gjyqtarë e prokurorë kanë kaluar në sitën e vettingut nga 1 shkurti i vitit 2018 deri në 31 korrik të këtij viti. Komiteti...

Marku: 19 prokurorë të konfirmuar në detyrë, 21 të shkarkuar

Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme, Arta Marku deklaroi sot se “gjatë vitit 2018 janë përfunduar 30615 çështje, 38,5 % janë dërguar për gjykim, 21,7...

Vetëvendosja: Kosova s’ka nevojë për prokurorë frikacakë

Lëvizja Vetëvendosje ka protestuar para Prokurorisë së Shtetit, duke kërkuar dorëheqjen e kryeprokurorit, Aleksandër Lumezi, pasi sipas tyre shteti i Kosovës asnjëherë nuk ka...

Sot mbyllet gara për SPAK, aplikon një tjetër prokurore

Në ditën e fundit të aplikimit për tu bërë pjesë e Prokurorisë Speciale aplikon edhe një tjetër prokuror. Listës prej 23 prokurorësh që kishin...

SPAK do përbëhet nga 15 prokurorë, hapet gara

Me 15 prokurorë do të jetë e përbërë prokuroria e posaçme, e njohur dhe si SPAK që do të merret me hetimin e zyrtarëve...

Një ditë pas vrasjes së Ferracakut, zbarkojnë në Shkodër prokurorë e...

Zyrtarë të lartë të policisë së shtetit dhe nje prokuror i Krimeve të Rënda kanë ardhur në Shkodër mëngjesin e sotëm. Ardhja e tyre ka...

Prela hesht për konfliktin, shoferi shtyn gazetarët (VIDEO)

Pas konferencës së bashku me Drejtorin e Policisë së Shtetit, drejtuesja e Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Donika Prela u largua me shpejtësi, edhe...

Prokurorja e Tiranës kalon me sukses Vettingun

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka konfirmuar në detyrë prokuroren e Apelit të Tiranës, Fatjona Memçaj, në vendimin që u dha këtë të enjte. Memçaj...

Prokurorja e Apelit në KPK, Memçaj del e pastër

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit, ka nisur seancën dëgjimore për prokuroren e Prokurorisë së Apelit të Tiranës, Fatjona Memçaj. Trupa gjykuese bëri të ditur...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...