Ballina Etiketimet Projektbuxheti

Etiketim: Projektbuxheti

Shëndetësia/ Prioritetet e Ministrisë – Nga rikonstruksioni i 120 qendrave shëndetësore...

Në projektbuxhetin e vitit 2020, Ministria e Shëndetësisë ka parashikuar në listën e prioriteteve rikonstruksionin e 120 qendrave shëndetësore dhe shtimin e flotës së...

Prioritetet e Bujqësisë – Nga rritja e përfituesve të fondeve te...

Në projektbuxhetin e vitit 2020, Ministria e Bujqësisë ka përcaktuar një serë prioritetesh për vitet në vijim. Në listën e prioriteteve janë edhe rritja e...

Projektbuxheti/ Sa para do të ndahen për pronarët, ish-të përndjekurit, pensionistët...

Shpenzimet e buxhetit vendor për vitin 2020, janë parashikuar në masën 57.128 miliardë lekë.  Nga ky fond, për indeksimin e pensioneve është parashikuar niveli...

Nga Kardhiq-Delvinë e 2 PPP-të Milot-Balldren e Porti i Jahteve-Orikum/...

Projektbuxheti i vitit të ardhshëm nuk parashikon projekte madhore për akse të reja rrugore megjithatë ka përfshirë financimin e projekteve të diskutuara apo të...

Projektbuxheti 2020, si do të ndahen paratë në 61 bashkitë. Kush...

Në projektbuxhetin e vitit 2020, shuma e transfertës së pakushtëzuar për njësitë e pushtetit vendor në 18  miliardë lekë, nga 17.6 miliardë lekë që...

Zbardhen tabelat e projektbuxhetit 2020! Sa punonjës do të ketë administrata...

Gjatë vitit 2020, në projektbuxhet është përcaktuar që në total administrata publike të ketë 82 mijë e 377 punonjës. Në këtë mënyrë, vitin e ardhshëm...

Tabaku ngre pyetjen: Pse qeveria nuk publikon Projekt-Buxhetin 2020?

Ish-deputetja e Partisë Demokratike Jorida Tabaku shpreh shqetësimin se pse qeveria nuk ka publikuar ende projektbuxhetin e vitit 2020. Në një reagim publik, Tabaku...

Finalizohet projektbuxheti 2020 – Denaj: Prioritet shëndetësia dhe arsimi

Buxheti i shtetit për vitin e ardhshëm ka përfunduar dhe tashmë është në fazën e konsultimeve përfundimtare, ku prioritet ashtu sikurse edhe këtë vit...

Italia i përgjigjet Komisionit: Projektbuxheti nuk devijon shumë nga rregullat e...

Projektbuxheti i Italisë nuk devijon shumë nga rregullat e Bashkimit Europian, sipas një letre të qeverisë të dërguar te Komisioni Europian.  Plani i shpenzimeve...

Italia miraton buxhetin 2020 – Ulje të taksave që do financohen...

Qeveria e Italisë miratoi projektbuxhetin e vitit 2020 këtë javë, që synon të ulë taksat për shtresën e mesme dhe luftojë shmangien tatimore, ndërkohë...

EDITORIAL

Kriza zgjidhet vetëm me zgjedhje urgjente, të parakohshme

Tashmë nuk mban më “ujë pilafi”, në Shqipëri kriza po shkon drejt rrënimit të ekonomisë, demokracisë dhe...

FORUM

Diplomati Bashkurti: Përse duhet vlerësuar dhe mbështetur Presidenti Meta

Prof. Lisen Bashkurti- Mbas pështjellimeve institucionale dhe politike, mbas kaosit opinional dhe mediatik është përsëri Presidenti Meta që...

Paloka: Pse e zgjat kot Rama shkarkimin e Presidentit?!

Nga Edi Paloka* Nuk e kuptoj cfare shqetesimi ka Rama per shkarkimin e Presidentit?! Cfare rendesie ka cfare...