E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet Probleme

Etiketim: probleme

Ju bien flokët? Kjo gjë paralajmëron këto probleme

Problemi i rënies së flokëve mund të bëhet serioz ndaj bëni mirë të kuptoni shkakun që fshihet pas tufavë të flokëve që gjenden thuajde...

OSHEE, probleme likuiditeti – S’paguan dot për shit-blerjet aktuale

mporti i lartë i energjisë elektrike përgjatë vitit 2017, po jep efekte edhe në nisje të vitit 2019, ku Operatori i Shpërndarjes së Energjisë...

Bora ”mbërthen” Shqipërinë (FOTO)

Reshjet intensive të borës dhe temperaturat e ulëta kanë "mbërthyer" gjysmën e Shqipërisë. Reshjet nuk mungojnë as në veri të vendit por ajo që...

Shqipëria, probleme në sistemin e drejtësisë dhe pronave

Vlerësimi për konkurrueshmërinë e ekonomisë shqiptare është rritur më 4 shkallë duke u renditur në vendin e 76  krahasuar me 140 shtete. Forumi Ekonomik...

Arsimi profesional me probleme, Sorensen: Ka vështirësi punësimi

Pavarësisht të gjithë vëmendjes së dhënë nga qeveria arsimi profesional duket se po përballet me një sërë vështirësish. Zv.ministrja Dajna Sorensen pranoi që pavarësisht...

Keni probleme me mushkëritë? – 10 ushqimet që përmirësojnë shëndetin e...

Shumë njerëz në mbarë botën kanë probleme më mushkëritë për një arsye apo për një tjetër. Megjithatë duke përdorur ushqimet e duhura përmirësimi i...

Zbulohet arsyeja pse lidhjet e sotme janë më delikate

Shpeshherë nuk jemi të përgatitur për kompromise, për ta sakrifikuar vetveten dhe për të dashuruar pa kusht. Nuk dëshirojmë të presim dhe duam të...

Shëngjin, probleme me ujërat e zeza

Problemi me ndotjen në Shëngjin ende nuk është zgjidhur pavarësisht ultimatumit të Ministrisë së Turizmit dhe Mjedisit për të trajtuar siç duhet ujërat e...

Situatë alarmante në qytetin verior, 45% e të prekurve skizofrenë

Gjendja e rënduar ekonomike edhe përmbytjet e shpeshta e kanë bërë Shkodrën një rajon të prekur se tepërmi nga sëmundjet e shëndetit mendor. Ndryshe...

Ekspertja: Regjistrimi i pronës në pallatet që kanë probleme me ndërtuesit

Emisionit “Këndi i Ekspertit” në Report TV i është shtuar edhe një puntatë tjetër, ajo e ditës së martë kur do të jenë të ftuar specialistë...

EDITORIAL

Edi Rama projekton ndryshime në qeveri, Ngjela ministër drejtësie

-Spartak Ngjela piketohet për ministër drejtësie, Pandeli Majko largohet nga qeveria në rrugë pa kthim, ndërsa disa...

FORUM

Kiço Londo: Arti sipëror nuk ngjyroset!

Nga Kiço Londo - Të shtunën në mbrëmje kishim vendosur të organizonim Festën e mbylljes së stinës teatrore...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...