E dielë, Nentor 17, 2019
Ballina Etiketimet Prishtine

Etiketim: Prishtine

Prindërit i zënë “pritë”mësueses: Ka kërcënuar fëmijët

Këshilli i prindërve të shkollës “Emin Duraku”, në Prishtinë, që nga ora 07:30 janë mbledhur për të ndaluar hyrjen e arsimtares A.M. Për këtë...

Masakra në Prishtinë për pronat, vdes edhe personi i tretë

Ka vdekur edhe personi i tretë nga përleshja me armë që ndodhi javën e kaluar në Lagjen e Spitalit në Prishtinë. Një person kishte vdekur...

“Në lista, persona të inkriminuar”! Ambasadori i SHBA kritika të forta...

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Philip Kosnett, kritikoi të premten partitë politike për përfshirjen në listat e kandidatëve për deputetë të parlamentit të Kosovës të...

Përplasja me armë në Prishtinë, edhe 2 të plagosurit në gjendje...

Pasditen e djeshme, Kosova u përballë me një ngjarje tragjike. Në Prishtinë, konkretisht në lagjen “Mati 1”, pati një përplasje me armë mes dy...

Tragjike, vdes personi i dytë në Prishtinë, u plagos me breshëri...

Ka shkuar në dy numri i të vdekurve, nga ngjarja që tronditi Prishtinën pasditen e sotme. Mediet kosovare raportojnë se ka ndërruar jetë në...

E pazakontë, lind foshnja me dy gjini në Prishtinë

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Klinikën e Gjinekologjisë në Prishtinë. Me një rast të rrallë janë ballafaquar ditë më parë mjekët në Klinikën...

Grevë sot në Aeroportin “Adem Jashari” të Prishtinës

Punonjësit  e Aeroportit të Prishtinës “Adem Jashari” sot po mbajnë grevë gjashtë orëshe. Kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Aeroportit, Bashkim Latifi, ka thënë...

Kosnett: Kosova dhe Serbia të vendosin vetë ç’duan, SHBA nuk e...

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Prishtinë, Philip Kosnett, ka deklaruar se Kosova dhe amerikanët kanë marrëdhënie miqësie shumë të fortë, pavarësisht...

Delegacioni gjerman dhe francez të hënën në Prishtinë, detaje të takimit

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, dhe presidenti i Francës, tashmë kanë filluar përgatitjet për Samitin e Parisit. Të hënën në Prishtinë do të zbarkojë një...

Alarm për bombë në Prishtinë

Policia e Kosovës është vënë në alarm mëngjesin e së premtes, pas një alarmi për një mjet shpërthyes të vendosur në Prishtinë. Përmes një...

EDITORIAL

Mirush Kabashi: 23 vjeçarja e diplomuar, pa punë dhe në mjerim ekonomik i jep fund jetës

 Nga Mirush Kabashi  Adela Gjoka, një vajzë vetëm 23 vjeçe nga Rrësheni i dha fund jetës në kushtet...

FORUM

Ekipi francez kërkon takim urgjent me Fevziun: Duam librin “Tirana e Nonës”!

Sot në mesditë, ekipi kampion i botës, Franca, zbriti në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë. Sapo u akomodua në...

Armando Duka në stadium, përtej urrejtjes së kritikëve dhe dashurisë sezonale të brohoritësve

Nga Lorenc Vangjeli - Janë të rrallë njerëzit në Tiranë, qëndrimi ndaj të cilëve vendoset jo prej tyre...