E enjte, Shtator 19, 2019
Ballina Etiketimet Prinderit

Etiketim: prinderit

Dhunohej nga prindërit, 8-vjeçari hidhet nga kati i 9-të i pallatit

Një djalë është hedhur nga kati i 9-të i pallatit. Raportohet se Anton ndërmori veprimin pas vitesh dhunë të ushtruar nga prindërit ndaj tij. Hedhja nga...

Fruthi, vaksinim edhe për prindërit

Fruthi nuk do të eliminohet para vitit 2045 dhe nëse nga ana tjetër do të vaksinohen edhe të rriturit që kurrë nuk kanë kaluar...

Radhë e pakënaqësi për librat, prindërit ankohen për rritjen e çmimeve

Shpërndarja e librave shkollorë ka shtuar edhe vuajtjet për prindërit që do të çojnë fëmijët në shkollë më 16 shtator. Në Fier janë pak...

9 këshilla urgjente për çdo prind

Vetëm në Shtetet e Bashkuara, një fëmijë plagoset nga rënia nga një karrige e lartë çdo orë. Prindërit mund të jenë joprojektivë me fëmijët...

Pas divorcit të prindërve, iu kthye jeta përmbys. Djali i drejtohet...

Brunilda ka sjellë në seancën e ndërmjetësimit djalin e hallës Robertin, pasi ajo pretendon se ai ka braktisur mamanë pas divorcit. Nga ana tjetër,...

Kur largohen nga prindërit europianët? Eurostat: 26 vjeç në mesatare. Femrat...

Një në katër të rinj në Europë jetojnë ende në shtëpinë e prindërve, sipas të dhënave të Eurostat, që tregojnë se femrat janë më...

Disa këshilla që prindërit të jenë më pranë fëmijëve

Nëse jeni në kërkim të mënyrave të reja për të përfshirë fëmijët në çdo pjesë të ditës suaj, atëherë duhet të ndiqni disa këshilla. Të...

Lufta e dikujt tjetër: Prindërit e fëmijëve që luftuan kundër ISIS-it

Një dokumentar i ri ditores Guardian ndjek jetët e prindërve të vullnetarëve të rinj britanikë, që për kauza humanitare vdiqën në Siri, transmeton Telegrafi. Të...

Vjehrra “detektive” zbulon tradhtinë e nuses; djali u lutet prindërve që...

Programi “Dua të të bëj të lumtur” solli këtë javë në ekranet tona një problem tjetër të shoqërisë shqiptare, divorcin. Ademi rrëfeu historinë e...

Këshilla që prindërit të jenë sa më pranë fëmijëve

Nëse jeni në kërkim të mënyrave të reja për të përfshirë fëmijët në çdo pjesë të ditës suaj, atëherë duhet të ndiqni disa këshilla. Të...

EDITORIAL

Top sekret/Kush ishin kosovarët që do digjnin Parlamentin me 8 qershor?

Zbulohet dokumenti i Shërbimit Informativ Shtetëror për realizimin e Rajhshtag-ut shqiptar dhe destabilizimin e vendit, ku do...

FORUM

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...

Nëntë kushtet e Gjermanisë për negociatat, Shqipëria nuk i përmbush as vitin tjetër

Nga Artan Fuga Nëntë kushtet që DW shprehet se Gjermania i ka vendosur Shqipërisë që ky shtet të japi...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com