E shtunë, Shtator 21, 2019
Ballina Etiketimet Presidentit

Etiketim: presidentit

Protesta në Paris kundër reformave të Macronit në pensione

Juristë, mjekë e pilotë u mblodhën të hënën në Paris për të protestuar kundër planit të Qeverisë së Francës për reforma në pensione. Qeveria...

Presidenti: Na duhet më shumë dashuri e veprim që Shqipëria mos...

Presidentit Ilir Meta ka marrë pjesë në meshën e organizuar në Bizë (Ishëm), me rastin e festës së shenjtërimit të Nënë Terezës, presidenti Ilir...

Presidenca: Kuvendi po keqpërdoret për mbulimin e PPP-ve të paligjshme

Zëdhënësi i Presidentit, Tedi Blushi, ka reaguar pas rrëzimit të dekjreteve të Presidentit nga mazhorancanca në Komisionet përkatëse. Në një postim në facebook  shkruan: "Të çmendurit, për...

Rama sulmon Presidentin me Spiropalin

Pas deklaratave të Presidentit, Ilir Meta sot në Durrës ku deklaroi se ka kërkuar nga OSBE ndërhyrjen për zgjidhjen e krizës në vend ka...

Zekthi: Meta mund të ishte më elegant, por në thelb shënjoi...

Dita e sotme u shënjua me një dalje e pazakontë dhe tejet e ashpër të presidentit Ilir Meta. Analisti, Fitim Zekthi, i ftuar në RTV...

Meta: Vendimi për shtyrjen e zgjedhjeve, pas konsultimeve me partnerët ndërkombëtarë

Presidentit Ilir Meta deklaroi sot në konferencën për mediat se vendimi për shtyrjen e zgjedhjeve u mor pas konsultimeve me drejtuesit e agjencive shqiptare...

Mbledhja me dyer të mbyllura, kryetarja e Komisionit të Medias në...

Konferenca e Kryetarëve ka miratuar ditën e sotme kërkesën e maxhorancës për zhvillimin e një mocioni me debat në Kuvendin e Shqipërisë, për shkarkimin...

E bija e ish-Presidentit Rrugova me pasuri marramendëse, ja çfarë zotëron...

Vajza e Presidentit, Ibrahim Rugovës ka pasuri marramendëse. Vetëm shtëpia që ajo ka në pronësi të përbashkët vlen 1 milionë e 500 mijë euro. Familja...

Festa e Republikës Italiane, Meta letër Presidentit Mattarella

Presidenti Ilir Meta uron homologun e tij italian, Sergio Mattarella me rastin e Festës së Republikës Italiane. Përmes një letre zyrtare, Kreu i Shtetit...

Ankaraja dhe Stambolli “braktisin” Erdogan

Partia e Presidentit turk Erdogan në zgjedhjet lokale të se dielës ka humbur në kryqytetin Ankara dhe në Stamboll, duke i dhënë një goditje...

EDITORIAL

SHBA dhe Britania: Pse nuk u dënua Tahiri?!

Ç’paska qenë ky Sajmir Tahiri si një “magazinë” me videopërgjime sa i ka futur frikën krejt mazhorancës,...

FORUM

Përballë tërmetit – solidariteti qytetar, mantenutat e pushtetit dhe qeveria që nuk është!

Nga Luan Rama* Tirana, Durrësi e rrethinat e tyre u lëkundën prej një tërmeti, që sipas sizmologëve, ishte...

Vasili sjellë videon e Spriopalit: Ja si bënte humor me tërmetin

Nga Petrit Vasili- Ja c'thoshte dhe ja se si bente humor kjo e cmendura per termetet pak dite...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com