Ballina Etiketimet Presidenti rus

Etiketim: Presidenti rus

Putin merr pjesë në festivalin e motoçiklizmit

Presidenti rus, Vladimir Putin mori pjesë në një festival të amatorëve të motoçiklizimit që u zhvillua në Sebastol, në Krime. Edicioni i 11 i festivalit...

Putin: Nëse SHBA-ja zhvillon raketa bërthamore, njësoj do të veprojë edhe...

Presidenti rus, Vladimir Putin, tha se Rusia do të përgjigjet me masa të njëjta, nëse Shtetet e Bashkuara zhvillojnë raketa bërthamore me rreze të...

Putin dhe homologu i tij ukrainas nisin bisedimet për “uljen e...

Presidenti rus Vladimir Putin dhe udhëheqësi i Ukrainës Volodimir Zelensky mbajtën të enjten bisedën e tyre të parë telefonike në të cilën diskutuan zgjidhjen...

Putin firmos sanksionet – Edhe Shqipëria në listë, zgjaten deri më...

Presidenti rus Vladimir Putin ka firmosur zgjatjen e sanksioneve ndaj shteteve perëndimore me në krye Shtetet e Bashkuara të Amerikës, pjesë e të cilave...

Putin mund të takohet me Trumpin muajin e ardhshëm

Presidenti rus, Vladimir Putin ka thënë se ai mund të takohet me presidentin amerikan, Donald Trump në margjina të samitit të 20 vendeve më...

Kim Jong Un do vizitojë Rusinë gjatë këtij muaji

Kremlini ka njoftuar se lideri verikorean, Kim Jong Un, planifikon të vizitojë Rusinë brenda 12 ditëve të ardhshme. Në një deklaratë të shkurtër, të...

Serbi / Rusia, e gatshme të investojë 1.4 mld dollarë në...

Presidenti rus, Vladimir Putin, u shpreh se Rusia është gati të investojë 1.4 miliardë dollarë amerikanë për të zgjeruar tubacionin e gazit TurkStream përmes...

Putin qëllon me top nga fortesa e Shën Peterburgut

Presidenti rus, Vladimir Putin vizitoi sot fortesën e Peterit dhe Paolos në Shën Peterburg me rastin e Krishtlindjeve ortodokse dhe, siç e kërkon tradita,...

Putin: Moska është e gatshme për dialog me SHBA-në

Presidenti rus, Vladimir Putin, me një letër drejtuar presidentit të Shteteve të Bashkuara, Donald Trump në prag të vitit të ri, tha se Moska...

”Bild”: Putin ish-agjent i Stasit

Presidenti rus, Vladimir Putin ka qënë një agjent i Stasit, nga viti 1986 deri në vitin 1989, shkruan tabloidi më i shitur gjerman, ”Bild”,...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Negociatat si një kështjellë prej rëre

Nga Patrik Sadikaj Po lexoja me vëmendje deklaratën e ministres për Çështjet Europiane të Francës, e cila është...

Gishti tregues!

Nga Nora Malaj - Nga heret e pakta që kam qene ne stadium , per te parë ndeshjet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com