E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Presidenti Meta

Etiketim: presidenti Meta

Presidenti Meta: Mirëpresim investimet e kompanive gjermane në Shqipëri

Në vijim të vizitës së tij zyrtare në Gjermani, Presidenti i Republikës, Ilir Meta mori pjesë në Konferencën Vjetore të Ndërmarrjeve të Vogla dhe...

Presidenti Ilir Meta merr pjesë në Konferencën e Sigurisë së Mynihut

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, me ftesë të Kryetarit të Konferencës së Sigurisë së Mynihut, Ambasadorit Wolfgang Ischinger, do të marrë pjesë në Konferencën...

Presidenti Meta vizitë në Kalabri me rastin e 100-vjetorit të Eparkisë...

Me ftesë të Ipeshkvit të Eparkisë së Lungros, Imzot Donato Oliverio, Presidenti i Republikës, Ilir Meta do të marrë pjesë sot në ceremonitë zyrtare...

Vendimi për Dritan Dajtin, Presidenti Meta: KLGJ dhe Prokuroria të nisin...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka reaguar për vendimin e Gjykatës së Apelit të Krimeve të Rënda për Dritan Dajtin, i cili vrau 4...

Meta: Shqiptarët, me fat që kanë një mik si Engel në...

Presidenti Ilir Meta në vijim të vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, u takua me kongresmenin, Eliot Engel, njëkohësisht kryetar i...

Presidenti Meta takon kongresmenin Engel: Angazhim i pakursyer për çështjen shqiptare

Presidenti Ilir Meta në vijim të vizitës së tij në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, u prit në Kongresin Amerikan nga kongresmeni, Eliot Engel,...

Presidenti Meta krah Bamir Topit urojnë ditëlindjen e gazetarit

Gazetari i njohur dhe zëri i mëngjesit në News24 Bashkim Hoxha ka bërë bashkë dy presidentë me rastin e ditëlindjes së tij. Është Presidenti...

Meta takon Majlinda Bregun: Suksesi i punës së saj, sukses dhe...

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka pritur sot në një takim Sekretaren e Përgjithshme të Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu. Permes nje mesazhi ne...

Presidenti Meta takim me kampionin e “kickbox”: Frymëzues për brezat e...

Presidenti Ilir Meta ka pritur në një takim kampionin botëror në kickboxing, Adriatik Cami. Përmes një postimi në “Facebook”, Kreu i Shtetit shkruan se...

Presidenti Meta pranon letrat kredenciale të Ambasadorit të ri të Bahreinit

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, pranoi Letrat Kredenciale nga Ambasadori i ri i Mbretërisë së Bahrejnit, Dr. Ebrahim Yusuf Al-Abdullah. Presidenti Meta vlerësoi rëndësinë e...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...