E martë, Korrik 23, 2019
Ballina Etiketimet Presidenti Meta

Etiketim: presidenti Meta

Presidenti Meta ofroi shansin për zgjidhjen e krizës politike

Nga Prof. Lisen Bashkurti Përfaqësuesit e kolacionit CDU-CSU të Qeverisë Gjermane të Merkel hodhën hapin e parë për ndërmjetësim në zgjidhjen e krizës politike shqiptare....

Presidenti Meta krah shqiptares që kandidon në PE: Tregues i shkëlqyer...

Presidenti i vendit Ilir Meta ka përshëndetur vendimin e shqiptares, Eda Gemi kandidate për deputete në Parlamentin Evropian. Meta shkruan se ky është një tregues...

Presidenti Meta: Shqipëria e Madhe? Delirime nga politikanët autoritarë

Në fjalën e tij në konferencën e organizuar nga Shoqata George C. Marshall Shqipëri, me temë “Sfidat e Sigurisë në Ballkan dhe roli i...

Presidenti Meta flet për Vetting-un: Kjo nuk është drejtësi europiane

Presidenti i vendit, Ilir Meta ka folur për krizën politike në Shqipëri. Ai thotë se nuk mund të flitet për sukses të reformës në...

Presidenti Meta në takim me Presidentin e Polonisë: Partneritet i shkëlqyer...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti në një takim Presidentin e Republikës së Polonisë, Andrzej Duda, i cili ishte njëkohësisht dhe i Ftuar Nderi...

Presidenti Meta: Vendet e Ballkanit, ende për të mësuar nga themeluesit...

Liderët e Ballkanit ndodhen sot në Tiranë për të qenë pjesë e Brdo-Brijunit dhe ka qenë Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta ai që iu...

Nis Samiti i liderëve të Ballkanit Perëndimor me ftesë të Presidentit...

Ka nisur Samiti i Brdo-Brijunit, në të cilin marrin pjesë liderët e Ballkanit Perëndimor. Me ftesë të Presidentit të Republikës, Ilir Meta po zhvillohet Samiti...

Mynyr Koni: Presidenti Meta, qëndrim prej shtetari

Rektori i Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni është rikthyer në detyrë, pas 3 javësh pezullim nga detyra. Në një intervistë për ''RTV Ora'', Koni...

Presidenti Meta merr pjesë në pritjen e ambasadës së Japonisë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka marrë sot pjesë në pritjen e ambasadës së Japonisë, me rastin e ngjitjes në fron të Perandorit të ri,...

1 Maji, Presidenti Meta: Po largohen punëtorët, shteti të garantojë kushte...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka ndarë shqetësimin për më shumë kushte të mira dhe dinjitoze pune. Në kuadër të Ditës së Punëtorëve, në...

EDITORIAL

Andi Bejtja: Ja sa mirë e parashikoi Komisioni i Venecias, Reformën në Drejtësi

Gazetari dhe analisti i njohur Andi Bejtja në një shënim në profilin e tij në facebook, në...

FORUM

Koalicioni Qytetar për Shqipërinë jep rrugëzgjidhjen për reformën në drejtësi

3 vjet pas Reformës Soros në Drejtësi (si garantuesi i pushtimit të Shqipërisë nga kanceri Soros) Koalicioni...

Agim Nesho: Departamenti i Shtetit braktis demokracinë në Shqipëri

Nga Agim Nesho (Ish-ambasador në OKB dhe në SHBA. Shkrimi është botuar në revistën amerikane Foreign Policy) Shumë është...