Ballina Etiketimet Presidenti Meta

Etiketim: presidenti Meta

Presidenti Meta: Bashkëpunim arsimor mes Shqipërisë dhe Kinës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti dje në një takim të veçantë delegacionin e Universitetit të Pekinit për Gjuhët dhe Qytetërimet e Huaja (BFSU),...

Presidenti Meta priti në një takim Drejtoreshën e “Zërit të Amerikës”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot Drejtoreshën e “Zërit të Amerikës” (VoA), znj. Amanda Bennett. Presidenti Meta shprehu kënaqësinë që për herë të...

Krimet në familje, Presidenti Meta mbledh KLD dhe analizon vendimet e...

Presidenti Ilir Meta ka mbledhur Këshillin e Lartë të Drejtësisë sot paradite, për herë të parë pas marrjes së detyrës. Kryesore në rendin e ditës është dhuna...

Intervista e plotë e Presidenti Meta: Dorëheqja më ka kalitur, më...

Në një studio të improvizuar në mjediset e “Korpusit Universitar”, me rastin e 20-vjetorit nga transmetimi i emisionit të parë ‘Opinion’, intervistën e parë...

Vrasja e gjyqtares e dhuna në familje, Presidenti Meta bën publike...

Kreu i Shtetit, presidenti Ilir Meta ka reaguar sot në lidhje me vrasjen e gjyqtares Fildes Hafizi dhe fenomenit të dhunës në familje. Për këtë...

FOTO/ Zbulohet vendi ku po i kalon pushimet Presidenti Meta

Kanë qenë të shumtë politikanët që janë fotografuar këtë verë në plazhin e Dhërmiut kryesisht. E gjithë qeveria pothuajse, deputetë të majtë dhe të...

Presidenti Meta dekreton dhënien e gradës madhore “Gjeneral Brigade”, kolonel Bajram...

Presidenti i Republikës së Shqipërise, Ilir Meta, dekretoi sot me gradën madhore “Gjeneral Brigade”, kolonel Bajram Begaj. Në një njoftim për shtyp të Presidencës, bëhet...

Rama dhe Meta, historia 18 vjeçare e tyre!

"Ka shumë që besojnë se ata do prishen, por kjo vështirë se do të ndodhë deri më 2017. Ose pak përpara zgjedhjeve, deri atë...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...

Sesi funksionon Shqipëria, Kosova dhe Maqedonia e tregon lokal “Panorma”

Nga  Kim Mehmeti - Nuk besoj te ketë në Maqedoni ndonjë qytetarë të moshës madhore, i cili të...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com