E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Presidenti Meta

Etiketim: presidenti Meta

Presidenti Meta në Francë, takon eurodeputetin Renaud Muselier: Bashkëpunim i gjithanshëm

Presidenti i Republikës Ilir Meta ndodhet në Francë, ku sot është takuar një eurodeputet. Lajmi është publikuar në faqen zyrtare të Presidentit Meta në rrjetin...

Presidenti Meta dekoron ministrin turk: Keni mbështetur shqiptarët dhe pavarësinë e...

Presidenti Ilir Meta ka dekoruar sot, Ministrin e Jashtëm të Turqisë, Nevlut Cavusoglu. ''Vlerësojmë gjithçka që Turqia ka bërë për Shqipërinë'',-tha Meta, duke shprehur...

Presidenti Meta promovon bukuritë e Alpeve Shqiptare, Luginën e Valbonës dhe...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, promovon bukuritë e Alpeve Shqiptare, Luginën e Valbonës dhe Thethin. Gjatë kësaj vizite në veri të vendit, Meta ka është...

FOTO/ Presidenti Meta nderohet në Kosovë me dekoratën e lartë “Urdhri...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u nderua gjatë një ceremonie solemne të zhvilluar në selinë e Presidencës së Kosovës me Dekoratën e lartë “Urdhri...

Presidenti Meta: Bashkëpunim arsimor mes Shqipërisë dhe Kinës

Presidenti i Republikës, Ilir Meta, priti dje në një takim të veçantë delegacionin e Universitetit të Pekinit për Gjuhët dhe Qytetërimet e Huaja (BFSU),...

Presidenti Meta priti në një takim Drejtoreshën e “Zërit të Amerikës”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta priti sot Drejtoreshën e “Zërit të Amerikës” (VoA), znj. Amanda Bennett. Presidenti Meta shprehu kënaqësinë që për herë të...

Krimet në familje, Presidenti Meta mbledh KLD dhe analizon vendimet e...

Presidenti Ilir Meta ka mbledhur Këshillin e Lartë të Drejtësisë sot paradite, për herë të parë pas marrjes së detyrës. Kryesore në rendin e ditës është dhuna...

Intervista e plotë e Presidenti Meta: Dorëheqja më ka kalitur, më...

Në një studio të improvizuar në mjediset e “Korpusit Universitar”, me rastin e 20-vjetorit nga transmetimi i emisionit të parë ‘Opinion’, intervistën e parë...

Vrasja e gjyqtares e dhuna në familje, Presidenti Meta bën publike...

Kreu i Shtetit, presidenti Ilir Meta ka reaguar sot në lidhje me vrasjen e gjyqtares Fildes Hafizi dhe fenomenit të dhunës në familje. Për këtë...

FOTO/ Zbulohet vendi ku po i kalon pushimet Presidenti Meta

Kanë qenë të shumtë politikanët që janë fotografuar këtë verë në plazhin e Dhërmiut kryesisht. E gjithë qeveria pothuajse, deputetë të majtë dhe të...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...