E martë, Shtator 17, 2019
Ballina Etiketimet Presidenti Meta

Etiketim: presidenti Meta

Nishani: Presidenti Meta nuk shkarkohet

Ish-Presidenti, Bujar Nishani, shprehet se thirrja e Komisionit të Venceias për këshillim mbi nisjen e procedurave për shkarkimin e Presidentit Meta, është një përpjekje...

Presidenti Meta: E kam përzemër Kodhelin, e urova për ditëlindje

Gjatë konferencës me gazetarët, Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, u pyet për deklaratën e deputetes së PS-së, Mimi Kodheli se Komisioni i Venezias tashmë...

Meta shigjeton PS dhe opozitën: Kanë dhënë shembull të “shkëlqyer” për...

Në një kohë kur zgjedhjet e 30 qershorit krijuan debate dhe përplasje mes palëve politike, presidenti Ilir Meta u ka dhënë një "shuplakë' maxhorancës...

Mblidhet Komisioni Hetimor, Presidenti Meta do thirret më datën 6 shtator

Ka nisur mbledhja e Komisionit Hetimor të krijuar nga PS-ja për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta. Objekti i punës në mbledhjen e sotme është...

Presidenti Meta: Asnjë sistem totalitar nuk duhet të instalohet në Shqipëri

Presidenti i Republikës, Ilir Meta vlerësoi në Ditën Ndërkombëtare të të Zhdukurve me Forcë, me titullin e lartë “Për Merita të Veçanta Civile” vëllezërit...

Presidenti Meta: Vetëm Gjykata Kushtetuese mund të kundërshtojë dekretin

Presidenti ka folur për median italiane ilgiornale.it “Ilir Meta po përjeton momentin më të ndërlikuar që kur u zgjodh president në vitin 2017, përplasja institucionale...

Presidenti Meta vlerëson me titull ambasadoren greke, Eleni Sourani

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka dekoruar me titullin “Kalorës i Urdhrit të Skënderbeut” Ambasadoren e Republikës Helenike në Tiranë, Eleni Sourani. Në prani të shumë...

Presidenti Meta pret në një takim lamtumire Ambasadorin e Suedisë

Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta priti në një takim lamtumire Ambasadorin e Jashtëzakonshëm dhe Fuqiplotë të Mbretërisë së Suedisë në Shqipëri, z....

Meta: Konflikti i orkestruar nga pakica që s’njohin rotacion por vetëm...

Pak pasi bëri publike letrën zyrtare që i është kthyer nga Presidenca si përgjigje Kuvendit të Shqipërisë, kreu i shtetit Ilir Meta ka sqaruar...

Dekretet/ Presidenti Meta i kthen përgjigje letrës së Kuvendit të Shqipërisë

Presidenti Ilir Meta i ka kthyer përgjigje letrës së Kuvendit per dekretet. Letra e derguar nga Kuvendi ishte me 19 korrik. LETRA E PLOTË I nderuar...

EDITORIAL

Pse Erion Veliaj paradite në Pezë e lavdëroi, kurse në darkë e sulmoi Ilir Metën?

Nga Nikoll Lesi Për të parë shkallën e demokracisë së brendshme në PS mjafton të shikojmë një ndodhi...

FORUM

Gazeta britanike “The Indipendent”: Ja pse u mbyll televizioni Agon Channel

Nga “The Indipendent” Drejtpërdrejt për të dhënë emisionin e saj të rregullt të lajmeve në mëngjes, Sonila Meco...

Një lajm i keq për optimistët e reformës zgjedhore

Nga Astrit Patozi - Të gjithë ata që po shpresojnë në ndryshimin e sistemit politik në Shqipëri, si...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com