E hënë, Qershor 17, 2019
Ballina Etiketimet Presidenti Ilir Meta

Etiketim: Presidenti Ilir Meta

Zheji: Presidenti Ilir Meta i hoqi kapsollën minës me sahat

Analisti dhe gazetari Artur Zheji teksa komentoi vendimin e Presidentit Ilir Meta për çdekretimin e datës zë zgjedhjeve në studion e lajmeve në RTV...

Presidenti Meta: Garantimi i zgjedhjeve të lira, prioritet mbi çdo aspket...

Presidenti Ilir Meta, në një koment të lënë në rrjetet sociale për ndjekësit e tij, është shprehur se "Garantimi i rendit, sigurisë publike, stabilitetit...

Presidenti Meta takon presidentin gjerman, Steinmeier (FOTO)

Sot në Berlin, Presidenti i Republikës, Ilir Meta u prit në një takim të veçantë nga Presidenti i Republikës Federale të Gjermanisë, Frank-Walter Steinmeier. Presidenti...

Presidenti Meta poston foton e ëmbël me Erën

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka zgjedhur një foto shumë speciale me vajzën e tij Era për t'u uruar shqiptarëve një fundjavë të mbarë. Postimi...

Meta takohet me violinistin e njohur Olen Çezari

Në ditën e ndërrimit të viteve, Presidenti Ilir Meta gjithashtu është takuar me violinistin e njohur me famë botërore, Olen Çezari. Presidenti Meta në një postim...

Presidenti Meta vlerësohet me çmimin “Politikani ndërkombëtar i vitit 2018”

Presidenti i Republikës, Ilir Meta u vlerësua dje me çmimin "Politikani ndërkombëtar i vitit 2018" nga Fondacioni “Foedus”. Kreut të Shtetit shqiptar iu akordua ky çmim me...

Presidenti Meta përshëndet koncertin festiv me rastin e Ditës Kombëtare të...

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ishte i pranishëm në festimet e Ditës Kombëtare të Alfabetit të Gjuhës Shqipe në Maqedoni me rastin e 110-vjetorit...

Thjeshtësia e Presidentit, përdor transport publik për në Marsejë

Presidenti Ilir Meta ndodhet këto ditë në Paris, ku me ftesë të Presidentit Macron, mori pjesë në përkujtimin festiv të 100-vjetorit të Armëpushimit të...

Presidenti: Organizata “Vatra” mbështetje për çështjen shqiptare

Gjatë vizitës në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Presidenti Ilir Meta, veç aktiviteteve në Asamblenë e Përgjithshme të OKB, ka zhvilluar dhe takime me...

Samiti i NATO-s, Meta përshëndet ftesën për anëtarësim të Maqedonisë së...

Presidenti Ilir Meta deklaroi se Samiti i NATO-s në Bruksel përforcoi lidhjen përmes vendimeve edhe më angazhuese për të gjithë. Përmes një postimi në ‘Twitter’...

EDITORIAL

Denoncimi i PD: Edi Rama po kërkon arrestimin me forcë të Lulzim Bashës

Partia Demokratike ka denoncuar sot një skenar të Edi Ramës për të urdhëruar prokurorinë që të shoqërojë...

FORUM

Andi Bushati: Lexo “Bild-in” dhe marsho drejt 30 qershorit

Nga Andi Bushati - Zbulimi i përgjimeve të vjedhjes së votave në Dibër, pas dëshmive të kasaphanës...

Mjaft interpretime politike! Presidenti është i Republikës, Republika është e qytetarëve

 Prof. Lisen Bashkurti-  Në pështjellimin e sotëm politik retorika propogandistike po përpiqet që të përkeqësojë situatën, duke hedhur...