E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Presidenti i Serbisë

Etiketim: Presidenti i Serbisë

Vuçiç, akuza Tiranës për zbardhjen e vrasjes së Ivanoviç

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka përmendur dy emra në lidhje me vrasjen e Oliver Ivanoviç, politikanit nga Kosova, i cili u pat ekzekutuar...

Vuçiç: Ne nuk e dimë ku janë kufijtë e Kosovës

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, në Tv Pink ka thënë se ndarja e Kosovës është një zgjidhje e mundshme. Ai ka shtuar se Serbia...

Vizita e këshilltarëve të Merkel, Vuçiç: Çfarë i thanë Haradinajt

Presidenti i Serbisë Aleksandër Vuçiç  ka komentuar vizitën e  këshilltarëve të  kancelares gjermane, Angela Merkel, ne Prishtinë dhe më pas drejt Beogradit. Sipas Vuçiç...

Vuçiç kërcënon: Mos bëni filma, Serbia është shumë e fuqishme

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç vazhdon të merret çdo ditë me Kosovën. Në tubimin e sotëm “E ardhmja e Serbisë” të mbajtur në Smederevë,...

Vuçiç ”kërcënon” BE-në: Ndikoni tek Prishtina, do kemi probleme

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka kërkuar edhe një herë nga institucionet e Kosovës që të heqin vendimin për taksë ndaj produkteve serbe, pasi...

Paralajmëron Vuçiç: Pa heqjen e taksës, do të kemi probleme

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiç, ka kërkuar edhe një herë nga institucionet e Kosovës që të heqin vendimin për taksën ndaj produkteve serbe, pasi...

Vuçiç analizon temat e nxehta, çfarë po planifikon në Kosovë?!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç i ftuar në një emisionin e mëngjesit në televizionin “TV Pink”  foli dhe analizoi tema të rëndësishme të aktualitetit,...

Vuçiç: Situata e serbëve në Kosovë po përkeqësohet

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se situata e serbëve në Kosovë po përkeqësohet, sepse Prishtina sipas gjitha gjasave deri në vitin e ri...

Vuçiç: Mogherini nuk është fajtore për ndërprerjen e dialogut

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiç ka deklaruar se shefja e diplomacisë evropiane, Federica Mogherini, nuk është fajtore për ndërprerjen e dialogut, pasi fajtorë për...

Vuçiç: E themi me siguri se Radoiçiç nuk e ka vrarë...

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, tha se shteti serb dhe policia mund të thonë me siguri se Millan Radoiçiç, nënkryertar i Listës Serbe, nuk...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...