E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Presidenti i Kosovës

Etiketim: Presidenti i Kosovës

Thaçi shprehet i zhgënjyer nga mungesa e unitetit të BE-së kundrejt...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka thënë të mërkurën se është befasuar për të keq kur ka mësuar që për takimin e mbajtur në...

Thaçi: Marrëdhëniet Kosovë-SHBA janë shumë të fuqishme

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar komandantin e Gardës Kombëtare të IOWA -s, Gjeneralmajor, Timothy Orr, ku ka thënë se marrëdhëniet e Kosovës...

Thaçi: Luftë mund të ketë, por territori i Kosovës nuk preket

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi këmbëngul se ideja e tij është për korrigjimin e kufijve të Kosovës, duke marrë Preshevën, Medvegjën dhe Bujanocin. Ndërsa ai...

Thaçi: Dialogu me Serbinë duhet të vazhdojë i pakushtëzuar

Pas përfundimit të takimit të Samitit të Brdo Brijunit, Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi në një deklaratë për gazetarët tha se dialogu me Serbinë...

Thaçi: S’ka njohje mes dy shteteve pa korrigjimin e kufirit

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi thotë se nuk ka njohje mes dy shteteve, Kosovës dhe Serbisë, pa definimin e kufirit. Në një intervistë për...

Thaçi në SHBA flet për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, i cili po zhvillon një vizitë zyrtare në SHBA, ka paralajmëruar se sot do të jetë pjesë e forumit...

Thaçi sfidon Berishën, e fton në debat televiziv për marrëveshjen Kosovë-Serbi

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, do të jetë i ftuar, sonte në orën 21:00, në emisionin “Të Paekspozuarit”, në News24, përballë analistëve Fatos Lubonja...

Thaçi flet në telefon me këshilltarin e Trumpit, zbulon detaje nga...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka biseduar sot në telefon me John Bolton, këshilltar për Siguri Kombëtare i presidentit amerikan, Donald Trump. Lajmin e ka...

Hashim Thaçi: Me paqe do të fitojnë të gjithë, me luftë...

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në një intervistë për gazetën zvicerane “Blick” u shpreh se është momenti për paqe me Serbinë "Marrëveshjet e paqes synojnë...

Thaçi kundër Haradinaj: Tekat personale s’mund të dëmtojnë marrëdhëniet me SHBA

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, kritikoi këmbënguljen e qeverisë për të mos lëshuar pe përballë kërkesave amerikane dhe evropiane për heqjen e tarifave ndaj...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...