E shtunë, Dhjetor 7, 2019
Ballina Etiketimet Presidenti amerikan

Etiketim: Presidenti amerikan

Në dhjetor votohet për shkarkimin e Trump

Presidenti amerikan Donald Trump ka gjasa që muajin e ardhshëm t'i nënshtrohet votimit formal për shkarkimin e tij. Dy dëshmitarë të tjerë kanë konfirmuar...

“Fshihuni nga faqja e dheut”! Paralajmërimi i Trump: Luftë përbindëshave!

Presidenti amerikan, Donald Trump, tha se kartelet meksikane të drogës “duhet të fshihen nga faqja e dheut”, pasi që pjesëtarët e një bande dyshohet...

Trump: Mund të publikojmë video nga operacioni në Siri

Presidenti amerikan Donald Trump tha të hënën se ai mund të deklasifikojë dhe publikojë një pjesë të videos të filmuar të shtunën gjatë operacionit...

Jep dorëheqjen sekretari amerikan i Sigurisë Kombëtare, arsyeja do t’ju habisë

Presidenti amerikan, Donald Trump tha se sekretari në detyrë i Sigurisë Kombëtare Kevin McAleenan, po largohet nga posti, ndërsa paralajmëroi se do të emërojë...

“Nuk do të ketë më informacion të rremë”, Pas Ramës edhe...

Presidenti amerikan Donald Trump tha para gazetarëve se skuadra e tij po mendon rreth idesë së hapjes së televizionit të tij, i cili do...

Trump dërgon trupa në Arabinë Saudite -Misioni do të jetë vetëm...

Presidenti amerikan, Donald Trump aprovoi të Premten dërgimin e trupave ushtarake në mbështetje të Arabisë Saudite, pas sulmit të paprecedentë që ju bë rafinerive...

Robert C. O’Brien emërohet Këshilltar për Siguri Kombëtare në SHBA

Presidenti amerikan, Donald Trump ka emëruar Robert C. O’Brien, në pozitën e Këshilltarit për Siguri Kombëtare. “Kam punuar për kohë të gjatë me Robertin. Ai...

Trump: Rritja e çmimit të naftës nuk është problem

Presidenti amerikan ka minimizuar efektet e një rritje të mprehtë të çmimeve të naftës pas  sulmeve të  fundit ndaj objekteve të naftës në Arabinë...

SHBA, Trump: Twitter më censuron

Presidenti amerikan, Donald Trump akuzoi sot rrjetin e tij të preferuar social, Twitter, se po e censuron për të favorizuar të majtën. ”Ata i pengojnë...

Trump: BREXIT edhe pa marrëveshje

Presidenti amerikan, Donald Trump, i ka sugjeruar Britanisë së Madhe që të ndahet pa marrëveshje me Brukselin nëse nuk i plotësohen kërkesat. Në një intervistë...

EDITORIAL

Sërish kërcënim për gazetarët: Dorëzoni pasaportat e shërbimit ose ua sekuestrojmë!

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme u ka bërë thirrje të gjitha mediave dhe gazetarëve, që...

FORUM

Lorenc Vangjeli: Të gjithë mëkatarët që zbuloi tërmeti

Nga Lorenc Vangjeli - Ende pa u zbuluar emri i kryeprokurorit të ri, tërmeti i nëntorit i kishte...

Tërmeti si shans për të forcuar pushtetin personal!

Nga Kastriot Islami Tërmeti po rezulton me pasoja katastrofike për qytetarët por një mundësi e artë apo shans...