Ballina Etiketimet President

Etiketim: president

Jetoi në shëpi me qira dhe s’u pagua kurrë si President,...

Ditën e djeshme ndërroi jetë në ambientet e gjykatës, ish-Presidenti i Egjiptit, Muhamed Morsi, pasi kaloi një krizë në zemër. Morsi erdhi në pushtet me...

Kush president paguhet më shumë? Do ju habitë Vladimir Putin

Austria është shteti, i cili paguan më shumë Presidentin e vendit, me një pagë vjetore prej 404466 dollarë. Më pas renditet Donald Drump, me...

Aktori i humorit bëhet President

Volodymyr Zelenskiy aktori i humorit është bërë tashmë president i Ukrainës. Ai fitoi zgjedhjet përballë presidentit Petro Poroshenko. 41-vjeçari fitoi vota nga më shumë se...

Presidenti Meta nga Durrësi:Palët të tregojnë vullnet real për dialog

Presidenti Ilir Meta nga Durrësi tha, këtë të diel, se duhet dialog për të normalizuar situatën politike në vend, ndërsa u ka bërë thirrje...

Ky është kandidati i vetëm shqiptar për President në Maqedoninë e...

Në Maqedoninë e Veriut ka nisur zyrtarisht gara presidenciale, ku një nga kandidatët është edhe shqiptari, Blerim Reka. Rivalët e Rekës në zgjedhjet e...

Kriza politike, Meta: Për zgjidhjen jam gati të dorëzoj postin e...

Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta, ka folur nga Progradeci për situatën politike në vend. Ai është shprehur se është i gatshëm për të dorëzuar...

Konfirmohet kandidati për President: Më 5 maj nuk kemi asnjë opsion...

Stevo Pendarovski e nisi fjalimin e tij me mirënjohje për mbështetjen nga 31 parti politike dhe qytetarë nga të gjitha komunitetet etnike. Ai shprehu...

Zaev dhe Ahmeti, kandidat të përbashkët për President

Kryeministri Zoran Zaev dhe kryetarit të BDI-së, Ali Ahmetit, kanë arritur të mbyllin marrëveshjen në lidhje me garën për zgjedhjet presidenciale në Maqedoninë e...

BE njeh Guaidon si president

Pas skadimit të ultimatumit të vënë Nicolas Maduros nga Gjermania dhe shtete të tjera të BE-së për zgjedhje të reja presidenciale në Venezuelë, gjithnjë...

PE njeh Guaidon President të Venezuelës

Parlamenti Europian votoi të enjten për ta njohur kryeparlamentarin venezuelian, Huan Guaido, si president të ligjshëm dhe të përkohshëm të vendit. Me 429 vota pro,...

EDITORIAL

Mafia e qeveritare e votave mbyll dosjen e Dibrës. Pse heshtin ndërkombëtarët?

Prokuroria mbylli skandalin më të madh të vjedhjes dhe manipulimit të votave në Shqipëria, e dokumentuar me...

FORUM

Të vdekurit fitojnë gjithmonë, ndonjëherë të gjallët duhen kërkuar mes tyre

Nga Lorenc Vangjeli - Rrallë shumë, por megjithatë ndodh: njerëz që kanë Ikur nga kjo botë, i imponojnë...

Fondacioni Martin & Mirash Ivanaj – Një xhevahir kulture dhe dije në mes të Tiranës

Nga Mal Berisha Një Vegim i largët rreth emrit “Mirash” Ishte viti 1959 kur u ula në bangën e...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com