E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Praninë ushtarake

Etiketim: praninë ushtarake

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kërkojnë të zgjerojnë praninë ushtarake në...

Kreu i Shefave të Shtabit të Përgjishëm të SHBA-ve, Joseph Dunford ka deklaruar se SHBA dëshiron të zgjerojë praninë e saj në Greqi, duke...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...