E hënë, Korrik 15, 2019
Ballina Etiketimet Prangoset

Etiketim: prangoset

Shqiptari “specialist” grabitjesh prangoset pas ndjekjes së gjatë si në “filma...

Një i ri shqiptar ka përfunduar në prangat e karabinierëve italianë, pasi përveç se rezultonte person në kërkim, akuzohej edhe për vjedhje. 29 vjeçari me...

Prangoset doganieri i Kapshticës

Një doganier është arrestuar këtë të premte pranë Doganës së Kapshticës, pasi lejoi kalimin e 4 mjeteve me mall të dyshuar kontrabandë pa ushtruar...

Prangoset biznesmeni shqiptar në Itali, ja çfarë bëri

Një sipërmarrës ndërtimi shqiptar është denoncuar nga policia e Forlisë për shkaktim alarmi dhe mbajtje të paligjshme municionesh. Të dielën në mbrëmje, një grua shumë...

Në Përmet për kultivimin e kanabisit, prangoset venezueliani

Fama e Shqipërisë për kultivimin e kanabisit duke se ka mbërritur përtej oqeanit Atlantik. Përherë e më shumë persona nga vendet e Amerikës Latine po...

Me dy armë në banesë, prangoset në Vlorë 58 vjeçari. Emri

Një 58 ­vjeçar në fshatin Golimbas të Vlorës, është arrestuar nga polica pasi gjatë një kontrolli i janë gjetur disa armë dhe municione. Policia...

Aksidentohet për vdekje shqiptari në Itali, prangoset marokeni përgjegjës dhe me...

Është arrestuar sot në Itali, përgjegjës për aksidentin me vdekje të një shqiptari. Aksidenti ndodhi më 6 gusht në Milano dhe viktima ishte një...

E dënuar me 3 vite, prangoset mashtruesja. Emri

Policia e Korçës ka vënë në pranga një 49-vjeçare e shpallur në kërkim për mashtrim, dhe e dënuar me 3 vjet e 6 muaj...

Dogji 9 makina, prangoset piromani shqiptar në Itali

Muajt e parë të vitit 2017, të paktën 9 makina u dogjën në San Benedetto del Torno të Italisë fqinje. Nga ngjarjet fatmirësisht nuk...

Plagoset me thikë një 52-vjeçar në Durrës, prangoset autori

Një person rreth 50 vjeç është plagosur në Durrës. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se ngjarja ka ndodhur në mbrëmje, në afërsi të stadiumi “Niko Dovana”. I...

Punonte si kuzhinier, prangoset ish-zyrtari i dënuar me disa vite burg

Punonte si kuzhinier në Monza, por dje është vënë në pranga. Bëhet fjalë për një ish-zyrtar shqiptar të dënuar me 2 vite burg, për...

EDITORIAL

Edi Rama projekton ndryshime në qeveri, Ngjela ministër drejtësie

-Spartak Ngjela piketohet për ministër drejtësie, Pandeli Majko largohet nga qeveria në rrugë pa kthim, ndërsa disa...

FORUM

Kiço Londo: Arti sipëror nuk ngjyroset!

Nga Kiço Londo - Të shtunën në mbrëmje kishim vendosur të organizonim Festën e mbylljes së stinës teatrore...

Kim Mehmeti: Opozita i “dogji” mandatet, “Rilindja” është duke e “djegur” Shqipërinë

Shkruan Kim Mehmeti Nuk janë të pakuptimta, përbuzëse dhe çmendurake vetëm thëniet e Kryeministrit të Shqipërisë se vendi...