E hënë, Korrik 22, 2019
Ballina Etiketimet Pranga

Etiketim: pranga

Ngacmonte seksualisht vajzat e mitura, pranga serbit në Kosovë

Një serb është arrestuar ditën e sotme në Leshak të Mitrovicës së Veriut. Lajmi është konfirmuar  nga Policia e Kosovës, por pa dhënë detaje...

Policët detyrojnë gruan të lindë me pranga

New York ka rënë dakord të paguajë 610.000 dollarë gjobë pasi një grua u detyrua të lindte me pranga në duar në shkurt 2018. Gruas,...

Shkatërrohet banda e drogës në Itali, në pranga dhe shqiptarë

Një grup trafikantësh të narkotikëve që vepronin në provincën e Massa Carrara ranë në prangat e policisë italiane. Atyre iu sekuestruan 4 kilogramë kokainë e...

Sekuestrohen 300 kg drogë, në pranga pesë persona

300 kilogramë drogë u sekuestruan nga policia ditën e sotme në Shkodër, ndërsa pesë persona u arrestuan. Pesë personat e arrestuar po transportonin drogën me...

Lëvizte me armë, pranga të rrezikshmit nga Vora

Një 30-vjeçar me të shkuar kriminale është arrestuar në kuadër të operacionit të koduar “Mesnata”.  Policia njofton se i arrestuari është shtetasi E.H, banues...

Në kërkim ndërkombëtarë, arrestohet me qëllim ekstradimi 52-vjeçari maqedonas

Një 52-vjeçar, nga Maqedonia, është arrestuar, me qëllim ekstradimin, mëngjesin e sotëm në pikën kufitare të Qafë-Thanës, pasi rezultonte në kërkim ndërkombëtar në Bullgari. Sipas...

Bie në pranga ish-kryetari i komunës i dënuar për tjetërsim pronash

Policia e Shkodrës ka arrestuar ish kryetarin e komunës Shalë, Dedë Tonaj, i cili ishte në kërkim pasi është dënuar për abuzim me pronat. Gjykata...

Shisnin heroinë, pranga 24-vjeçarit në Durrës, në kërkim i vëllai

Një 24-vjeçar me banim në Durrës është arrestuar ditën e sotme për trafik të lëndëve narkotike, ndërsa i vëllai, i cili e ndihmonte në...

Sekuestrohet heroinë dhe kokainë, pranga 36-vjeçarit

Policia e Tiranës finalizoi një tjetër operacion për goditjen e veprimtarisë kriminale në fushën e shprëndarjes në doza të vogla të drogave të forta...

Sekuestrohet 155 kg hashash në Athinë, pranga 3 shqiptarëve

Një sasi e madhe hashash është kapur pranë Athinës, ndërsa janë arrestuar 3 shtetas shqiptarë. Mësohet se një operacion i madh policor është zhvilluar...

EDITORIAL

Opozita deklaron: Ligj antimafia për oligarkët e Kryeministrit Rama

-Paralajmërimi i Partisë Demokratike për biznesmenët e koncesioneve: Kontratat PPP-ve do të jenë pjesë e paketës antikorrupsion....

FORUM

Dikush të thërrasë Bingo! Rrënimi i të gjitha institucioneve kushtetuese të vendit

Nga Andrea Cama Institucionet Kushtetuese janë institucione të përmendura shprehimisht nga Kushtetuta, mosfunksionimi i të cilave përbën dhunim...

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...