E dielë, Dhjetor 8, 2019
Ballina Etiketimet PPP

Etiketim: PPP

Nga Kardhiq-Delvinë e 2 PPP-të Milot-Balldren e Porti i Jahteve-Orikum/...

Projektbuxheti i vitit të ardhshëm nuk parashikon projekte madhore për akse të reja rrugore megjithatë ka përfshirë financimin e projekteve të diskutuara apo të...

KLSH “shuplakë” Ramës për buxhetin: Janë rritur detyrimet e prapambetura, PPP-të...

Kontrolli i Lartë i Shtetit ka “shkundur” Ministrinë e Financave sa i takon performancës së financave publike gjatë vitit 2018.  Sipas KLSH, shqetësim kryesor...

Banka Botërore: Për PPP po hartojmë raport, duhet transparencë

Kur qeveria sapo ka miatuar dy PPP për ndërtime rrugësh, Milot - Balldren dhe Orikum -Dukat një tjetër apel vjen nga Banka Botërore. Gjatë prezantimit...

Alarmi për PPP-të, PD: Pas 9 kushteve gjermane vjen dhe një...

Partia Demokratike përmes Dorian Telitit ka hedhur akuza të forta për qeverisjen e kryeministrit Edi Rama. Ai thotë se pas 9 kushteve të vëna...

Matësat e energjisë elektrike me PPP? Vjen shpjegimi zyrtar i Ministrisë...

Ministria e Infrastrukturës dhe Energjisë deklaron se nuk ka asnjë vendim për vendosje matësash elektrikë me partneritet publik-privat. Duke iu referuar raportimeve për këtë...

Matës të rinj elektronikë të energjisë, një tjetër PPP në horizont

Një procedurë prokurimi e hapur së fundmi për shprehje interesi ka nxjerrë në pah objektivin e Operatorit të Shpërndarjes së Energjisë Elektrike (OSHEE) për...

“Milot-Balldren”/ VOA vlerëson Metën: PPP shqetësuese dhe për ndërkombëtarët

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta, i ktheu pas parlamentit të enjten, kontratën e koncesionit për ndërtimin e aksit rrugor Milot-Balldren, 17,2 kilometra i gjatë,...

Ervin Salianji publikon kontratën: Edhe Kepi i Rodonit me PPP

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji denoncon një tjetër kontratë koncensionare që Qeveria "Rama" ka nënshkruar me privatët për Kepin e Rodonit. Reagimi i Salianjit Dje Saranda sot...

Pompat e naftës me PPP, pritet tjetër rritje e çmimit të...

Në shpërfillje të vendimit të Gjykatës Administrative, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka dhënë me koncesion shërbimin e kontrollit të pompave të...

Rreziku i Shqipërisë janë PPP-të, e konfirmon FMN-ja

Nga: Jorida Tabaku, ish-deputete e PD-së Shqiptarët dje mbushën Bulevardin Dëshmorët e Kombit njësoj si 9 protestat e tjera. Një protestë e tillë paqësore i...

EDITORIAL

Tragjedia e 26 nëntorit. Vasili: 10 pyetje që rëndojnë mbi Edi Ramën

Nënkryetari i LSI, Petrit Vasili, në një deklaratë për mediat u shpreh se pasojat e tërmetit të...

FORUM

‘Turp i njerëzimit’/ Washington Post: Çfarë tha Rama për Trump

Gazeta e njohur amerikane, Washington Post, ka risjellë në kujtesën e amerikanëve gjërat negative që janë thënë...

Libri që lexohet në ditë të pazakonta. Edhe tërmeti është një piramidë e përmbysur

Nga Agron Gjekmarkaj - “Shoqëria Piramidale” e Artan Fuges, libri i duhur pas Termetit “piramidal” ! Pas fatkeqësisë...