Ballina Etiketimet PPP

Etiketim: PPP

“Milot-Balldren”/ VOA vlerëson Metën: PPP shqetësuese dhe për ndërkombëtarët

Në Shqipëri presidenti Ilir Meta, i ktheu pas parlamentit të enjten, kontratën e koncesionit për ndërtimin e aksit rrugor Milot-Balldren, 17,2 kilometra i gjatë,...

Ervin Salianji publikon kontratën: Edhe Kepi i Rodonit me PPP

Ish-deputeti demokrat Ervin Salianji denoncon një tjetër kontratë koncensionare që Qeveria "Rama" ka nënshkruar me privatët për Kepin e Rodonit. Reagimi i Salianjit Dje Saranda sot...

Pompat e naftës me PPP, pritet tjetër rritje e çmimit të...

Në shpërfillje të vendimit të Gjykatës Administrative, ministrja e Infrastrukturës dhe Energjisë Belinda Balluku ka dhënë me koncesion shërbimin e kontrollit të pompave të...

Rreziku i Shqipërisë janë PPP-të, e konfirmon FMN-ja

Nga: Jorida Tabaku, ish-deputete e PD-së Shqiptarët dje mbushën Bulevardin Dëshmorët e Kombit njësoj si 9 protestat e tjera. Një protestë e tillë paqësore i...

Zbardhen 2 PPP-të e rrugëve. Milot-Balldre dhe Orikum-Dukat, vlera pas negocimit,...

Projektimi, ndërtimi dhe mirëmbajtja 13-vjeçare për rrugët Milot-Balldre dhe Orikum-Dukat do të kushtojë rreth 281 milion euro. Televizioni SCAN ka zbardhur kontratat e partneritetit publik-privat...

Deklarata e fortë e Koçijançiç: Modeli PPP në Shqipëri, shqetësim shtesë...

Intervistë me zëdhënësen e BE-së, Maja Koçijaniçiç: Kontrata PPP, qeveria na dha fjalën t’i kontrollojë. Ato duhen të prokurohen në mënyrë transparente në përputhje...

Miratohen ndryshimet në ligjin e PPP-ve, ofertat e pakërkuara pas 2021

Ofertat e pakërkuara në fushën e infrastrukturës do të ndalohen deri në vitin 2021. Mazhoranca ka votuar e vetme ndryshimet në ligjin e PPP-ve...

Hyn në fuqi ligji i ndryshuar për PPP: Jo të dënuar...

Të gjithë ata persona që kanë qenë të dënuar me vendim nga gjykata nuk do të mund të marrin pjesë në tendera publikë. Agjencia...

Sa fuqi kanë kompanitë të realizojnë projektet e PPP-ve? Dështimi i...

Sa kapacitet financiar kanë kompanitë e përzgjedhura për projektet me Partneritet Publik-Privat që të realizojnë investime të mëdha. Si paraqitet aftësia e tyre paguese, a...

FMN jep alarmin për PPP-të, po rrisin rreziqet fiskale, janë 15%...

Partneritetet Publike Private (PPP) janë kthyer edhe një herë në vëmendje nga Fondi Monetar Ndërkombëtar duke paralajmëruar ashpër për rreziqet fiskale që ato mund...

EDITORIAL

Ilir Meta: Midis maleve dhe pyjeve të Bizës e Martaneshit, një mrekulli

Presidenti Meta, pasionant për udhëtimet në male, ka postuar këtë të hënë, një shënim dhe një video. Ja...

FORUM

Mihali, fytyra e pushtetit

Nga Ylli Dylgjeri - Ishte viti 2003. Një ftesë e ardhur nga Interpoli na ftonte në Kongresin e...

Kim Mehmeti: Shqiptaria shkon udhës së vetë shkatërrimit?!

Nga Kim Mehmeti - Dashakeqët e shqiptarisë kurrë nuk e kanë pasur më lehtë se sot, sepse planet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com