E dielë, Korrik 21, 2019
Ballina Etiketimet Portugalia

Etiketim: portugalia

Portugalia mund Italinë edhe pa Ronaldon, vendos Andre Silva (VIDEO)

Portugalia mori një fitore shumë të rëndësishme ndaj Italisë, teksa ndeshjen e vendosi një gol i Andre Silva-s në pjesën e dytë. Të dyja...

Cristiano refuzon Portugalinë

Përkushtimi ndaj një tjetër fanelle dhe ndryshimi i kampionatit në një lëvizje të befasishme këtë verë, po i imponon Cristiano Ronaldos zgjidhje të vështira,...

Trajneri i Portugalisë, Santos: Vuajtëm shumë, duhet të korrigjojmë lojën!

Portugalia mori një fitore shumë të rëndësishme ndaj Marokut, në ndeshjen e dytë të Botërorit, falë një goli të Cristiano Ronaldos. “Brazilianët” e Europës...

Ronaldo hero dhe rekordmen te Portugalia, i dhuron 3 pikë ndaj...

Cristiano Ronaldo i dhuron 3 pikët e para Portugalisë në Kupën e Botës. Pas tri golave në ndeshjen e parë, ylli portugez ka shënuar...

“Nuk jam ende i lodhur për të marrë drejtimin e Portugalisë”

Zhoze Murinjo ende nuk e ka menduar për të marrë drejtimin e Portugalisë, pasi ai mendon të qëndrojë edhe për disa vite në krye...

Ronaldo përmbys në shtesë Egjiptin, Kolumbia befason Francën (VIDEO)

Kolumbia ka befasuar Francën, duke fituar në shifrat 2-3 në miqësoren e zhvilluar në Paris. Skuadra e Deshamp gjeti shumë shpejt avantazhin e dyfishtë...

VIDEO/ Portugalia gol të pabesueshëm, portieri amerikan bën gafën e vitit

Portugalia ka barazuar 1-1 në miqësore përballë SHBA-së. Vëmendje meriton Antunes i cili shënon nga një kënd të pabesueshëm, ndërsa portieri amerikan bëri gafën e...

Holanda jashtë Botërorit, Portugalia parakalon Zvicrën

Munguan në Europian, por do të mungojnë edhe në Botërorin e Rusisë. Holanda nuk ia ka dalë t’i shënojë 7 gola Suedisë në ndeshjen...

VIDEO/ Kupa e Konfederatave, Portugalia ndalet në barazim

Portugalia nuk ka marrë më shumë se një barazim në përballjen kundër Meksikës të vlefshme për Kupën e Konfederatave. Golat për Portugalinë u shënuan nga...

Portugalia triumfon në Ukrainë, fiton Eurovision Song Contest (VIDEO)

Portugalia ka fituar Festivalin e këngës ‘Eurovision Song Contest’ duke triumfuar përpara Bullgarisë dhe Moldavisë në finale. Kënga “Amar Pelos Dois” nga Salvador Sabral rrëmbeu...

EDITORIAL

Meta: Nuk ka pabesi dhe presion që e thyen burrin e shtetit, Ramush Haradinaj

Presidenti Ilir Meta e cilëson presion dhe pabesi thirrjen e Ramush Haradinaj nga Gjykata Speciale në Hagë. Në...

FORUM

“Vendi në një regjim anarkie, që prej 2017”

Nga Bujar Nishani Të nderuar miq, që prej vitit 2015 e në vijim kemi qenë çdo ditë të...

Ramushi

Herën e kaluar, Ramush Haradinaj dha dorëheqje nga posti i Kryeministrit, pasi Gjykata e Hagës e kishte...