E mërkurë, Nentor 13, 2019
Ballina Etiketimet Portugali

Etiketim: Portugali

Portugali, një muze kushtuar diktatorit Salazar ngjall debat

Një projekt për një muze në qytetin e lindjes së ish-diktatorit, Antonio Salazar ka ngjallur një debat të ashpër në Portugali ndërkohë që Parlamenti...

Zjarri shkrumbon fshatin, mbi një mijë zjarrfikëse luftojnë e flakët në...

Flakët e zjarrit kanë përfshirë një fshat në Portugali. Mbi një mijë zjarrfikëse janë duke luftuar kundër gjuhëve të flakëve, të cilat duket se...

Portugalia fiton Ligën e Kombeve, Guedes vendos finalen ndaj Holandës (VIDEO)

Portugalia është fituesja e parë e Ligës së Kombeve. Në finalen e madhe të luajtur në Porto, luzitanët mposhtën minimalisht 1-0 Holandën. Trajneri Santos...

Portugali, autobusi me turistë bie mbi një shtëpi, 28 viktima

Një autobus turistësh është përmbysur në ishullin e Madeira, në Portugali, duke shkaktuar të paktën 28 viktima, sipas autoriteteve portugeze. Lajmin e bën të...

Rekord droge në Portugali, kapen 840 kg kokainë në anijen me...

Një sasie e madhe kokaine është kapur të mërkurën në Azore nga Policia Portugeze me ndihmën e Forcave Ajrore që gjurmuan në distancë katamaranin...

Tifozët pushtojnë fushën, njëri prej tyre puth Ronaldon (VIDEO)

Miqësorja ndaj Holandës e humbur 0-3 nga Portugalia, ishte për t’u harruar për Kristiano Ronaldon. Ylli portugez nuk mundi që të bënte asnjë goditje...

Në Portugali ndodh diçka e pabesueshme kur gjyqtari kërkon ndihmën e...

Në Portugali ka ndodhur një episod i pabesueshëm me “VAR”-in. Skuadra e fundit të tabelës Aves priste Boavistën, që gjendet në mesin e tabelës. Vendasit...

750 kilogramë kokainë e fshehur në ananas (VIDEO)

Policia e Spanjës dhe e Portugalisë kanë realizuar këto ditë një nga operacionet më të madh kundër drogës. Në një goditje të vetme janë...

Portugali, temperaturat e larta rrezikojnë të rindezin zjarret

Rritja e temperaturave në Portugali rrezikon të çojë dëm përpjekjet për vënien nën kontroll të zjarreve që kanë përfshirë pyjet e vendit. Temperatura më...

Tragjedia e rrufesë, të djegur për së gjalli (VIDEO)

Ata u dogjën për vdekje në zjarrin më të fuqishëm që ka goditur ndonjëherë Portugalinë. Të paktën 4 fëmijë janë në mesin e 62...

EDITORIAL

Ish-ministri Manjani: Republika e Bosit!

Nga Ylli Manjani A jemi ende Republikë Kushtetuese? Në letra ashtu figurojmë, por në praktikë vështirë të njihemi si...

FORUM

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...

Pse të mos kemi 3 Gjykata Kushtetuese?

Nga: Astrit Patozi PSE TË MOS KEMI 3 GJYKATA KUSHTETUESE? Hahaha. Çfarë shteti qesharak! Kishim dy vjet pa Gjykatë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com