E shtunë, Gusht 17, 2019
Ballina Etiketimet Portieri

Etiketim: Portieri

Kerius kërkon falje për gafat në finale: Tani duhet të gjej...

Portieri i Liverpulit, Loris Kerius, ishte protagonist absolut për skuadrën e tij në humbjen e finales së Championsit ndaj Realit, duke bërë dy gafa...

Strakosha mungon për shkak dëmtimi, Panuçi e zëvendëson me Selmanin

Kombëtarja kuqezi bën një ndryshim në listën e lojtarëve të grumbulluar pas dy miqësoreve të radhës. Bëhet fjalë për Gentian Selmanin, portierin e Laçit. Strakosha...

Nata më e gjatë për Bufon, largohet nga Juve dhe vijon...

Parashikohet një natë e gjatë, mes mendimesh, kujtimesh dhe bilancesh mes orëve pagjumë. Xhixhi Bufon ka ende disa orë për të vendosur se çfarë...

Lacio kërkon “biletën” për në Champions, ja formacioni ndaj Krotones

Lacio luan pas pak minutash “match-pointin” e parë për të shkuar në Champions League sezonin e ardhshëm, pasi në rast fitoreje ndaj Krotones në...

Gafa e rëndë, portieri i Bajernit: *ut, tani nuk mund të...

Portieri i Bajernit të Mynihut, Sven Ulraiç, ndihet ende në faj për eliminimin e skuadrës së tij në gjysmëfinale ndaj Realit. Gardiani gjerman bëri...

Gaboi rëndë ndaj Realit, por shokët e duan: Na ke shpëtuar...

Përmes një postimi të bërë në profilin e tij në “Instagram”, portieri Ulraiç shprehu keqardhje për eliminimin nga UCL, ku i ka kërkuar ndjesë...

Sherri mes Bufon dhe Benatia, portieri i Juves tregon të vërtetën...

Kapiteni i Juventusit, Xhanluixhi Bufon ka dalë në një intervistë për kanalin zyrtar të bardhezinjve për të folur për përplasjen që ka pushtuar sot...

Goli i rrallë në Gjermani, portieri shënon nga 85 metra (VIDEO)

Një gol i rrallë ka ardhur nga futbolli gjerman, pikërisht në Bundesliga 3. Në ndeshjen mes Werder Bremen II dhe Jenas (2-4) shënoi portieri...

Portieri i Laçit: Gabova te penalltia, zgjodha të sakrifikoj për ekipin!

Gentian Selmani la pas dëmtimin dhe u vendos mes shtyllave për sfidën e kthimit të gjysmëfinaleve të Kupës, ku tregoi edhe njëherë se është...

Ish-portieri i Juves shpërthen: Do ja kisha çarë fytyrën arbitrit!

Xhanluixhi Bufon shpërtheu në përfundim të ndeshjes Real-Madrid-Juventus, pasi arbitri anglez Majkëll Oliver dha një penallti për madrilenët dhe ndëshkoi kapitenin e bardhezinjve me...

EDITORIAL

Shkodra, si “Stalingradi”* për kryeministrin, por Rama jo në rolin e Stalinit!

-Mazhoranca po provokon me qëllim shkodranët, të cilët durojnë sa durojnë, porse kur vendosin për të dalë...

FORUM

Luan Rama: Një urim zemre, për Profesor Rexhep Meidanin

Nga Luan Rama* Sot Profesor Rexhep Meidani bën 75 vjet. Ditëlindja e këtij burri fisnik, më jep mundësinë ta...

Shkullaku: PS, një parti e madhe që është kthyer gati në kope

Rasti i Valdrin Pjetrit në Shkodër konfirmoi sërish një fenomen të denoncuar nga media e opozita prej...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com