E hënë, Nentor 18, 2019
Ballina Etiketimet Portieri

Etiketim: Portieri

Portieri merr përsipër ekzekutimin e penalltisë, por thyen dritat e stadiumit...

Një portier i kategorive të ulëta në Angli mori përsipër të godiste një 11-metërsh të fituar nga skuadra e tij, por rezultati ishte katastrofik. Tony...

Rrëfimi i Strakoshës: Krenar që jam shqiptar, dridhem nga emocionet kur...

“Nga babai tek i biri. Ashtu si në historinë e Lazios. Tashmë do të jetë radha e Thomas Strakoshës, i cili të dielën do...

Bravo futet në historinë e Champions League, por për keq

Portieri i Manchester City, Claudio Bravo,  me kartonin e kuq të marrë në ndeshjen ndaj Atalantas në "San Siro", ka hyrë në historinë e...

Statistikat/ Strakosha sfumon kritikat, me numra të frikshëm këtë sezon

Një nga lojtarët e Lazios që vihet më shpesh në bankën e të akuzuarve, veçanërisht nga tifozët, është Thomas Strakosha. Portieri bardhekaltërve është kritikuar...

Etrit Berisha, lojtari më i mirë i SPAL këtë sezon

Etrit Berisha është futbollisti më i mirë i SPAL-it në 7 javët e para. Mediat italiane kanë vlerësuar lart portierin e kombëtares sonë, i...

Ter Stegen: Hoeness e teproi, s’kam asnjë konflikt me Neuer

Marc-André Ter Stegen, portieri i Barcelonës dhe kombëtares gjermane, doli në konferencë për shtyp, para se të matet të mërkurën me Argjentinën në një...

Zbulohet arsyeja se përse portieri i Partizanit u hodh nga kati...

Një ngjarje shokuese ka ndodhur mbrëmë ku ish-portieri i Kukësit, Skënderbeut dhe së fundmi i Partizanit, Aldo Teqja, është hedhur nga kati i gjashtë...

Reali reagon për portierin Courtois: Nuk vuan nga ankthi!

Real Madrid është një nga klubet më të mëdha në botë dhe si i tillë nuk lejon që asnjë prej futbollistëve të saj të...

Courtois kthehet në problem për Realin, pëson shumë gola

Thibaut Courtois është konsideruar si një nga fajtorët kryesor të momentit katastrofik që po kalon skuadra e Real Madridit në këtë fillim sezoni. Portieri...

Lazio feston me “poker” sfidën e 100-të të Strakoshës, fiton edhe...

Thomas Strakosha e ka festuar në mënyrën më të mirë ndeshjen e 100-të në Seria A, pasi skuadra e tij, Lazio, ka fituar lehtësisht...

EDITORIAL

Presidenti fillon çmontimin e mafies së RILINDJES

-Ilir Meta ka vendosur që të thërrasë në takim për t’u konsultuar ish-presidentët e Republikës, ish-ministrat e...

FORUM

VOA: Korrupsioni dhe taksat, pengesë për investimet e huaja

Investimet e huaja në Shqipëri shumë shpejt pritet të hyjnë në një fazë vështirësie. Dy projektet e...

Xhafaj reagon për Gjykatën Kushtetuese

Ish-ministri Fatmir Xhafaj, ka reaguar në lidhje me debatin mes presidentit dhe mazhorancës për plotësimin e Gjykatës...