E premte, Korrik 19, 2019
Ballina Etiketimet Poloni

Etiketim: Poloni

Poloni, gazetarja rrëzon skulpturën gjatë intervistës me artisten

Gjatë programit të mëngjes “Dzień dobry” në televizionin polak TVN gazetarja ka rrëzuar dhe thyer një skulpturë. Gazetarja gjatë intervistës me Anna Dereszowska në studion...

Opozita në Varshavë paralajmëron për rrezikun e një ”Polexit”

Një koalicion i partive të opozitës polake nisi zyrtarisht sot fushatën për zgjedhjet europiane duke paralajmëruar për rrezikun e një largimi të Polonisë nga...

Kanadezi kërkohej në Poloni, arrestohet në Greqi

Një shtetas nga Kanadaja 38 vjeç, i kërkuar në Poloni nën akuzat për pjesëmarrje në organizatë kriminale dhe pastrim parash, u arrestua në Serres,...

Stërvitje masive ushtarake në Poloni dhe shtetet e Baltikut

Rreth 17,500 ushtarë nga dhjetë vende të NATO-s po marrin pjesë në stërvitjet ushtarake që nisën të mërkurën në Poloni dhe në vendet e...

Skema piramidale në Poloni, presidenti i KE-së, Donald Tusk merret në...

Presidenti i Këshillit Evropian, Donald Tusk ka dëshmuar këtë të hënë para një komisioni hetimor parlamentar në Varshavë, të Polonisë. Marrja në pyetje e...

Kolumbia i shkatërroi në fushë, por Polonia dhuroi spektakël jashtë saj...

Kolumbia fitoi lehtësisht 3-0 ndaj Polonisë duke mbajtur gjallë shpresat për të kaluar në 16 ekipet më të mira të Botërorit. Dueli në fakt...

De Biasi në Poloni? Flet ish-trajneri i kuqezinjve

Ish-tranjeri i kuqezinjve, Gianni De Biasi, ka mohuar zërat që e shohin atë të marrë drejtimin e Polonisë, e cila nën drejtimin e Adam Nawalka...

Kolumbia fitore dhe spektakël, Polonia i thotë lamtumirë Kupës së Botës...

Kolumbia ka rrëmbyer 3 pikët e para në Kupën e Botës, duke fituar me lehtësi 3-0 ndaj Polonisë. Skuadra e Pekerman ka dominuar gjatë...

Formacionet zyrtare/ Polonia dhe Kolumbia kërkojnë 3 pikët e para

Pas pak minutash në “Kazan Arena”, do të luhet ndeshja Poloni-Kolumbi. Do të jetë një duel interesant mes Lewandowski përballë Falcaos, apo edhe Zielinski...

Senegali shumë i fortë për Poloninë, shumë gafa në mbrojtje për...

Senegali e ka nisur në mënyrën më të mirë aventurën në Kupën e Botës, duke fituar 2-1 ndaj Polonisë. Me nga një gol për...

EDITORIAL

Kryeministri i “nul-it” dhe mazhoranca e “shul-it”

-Gjykata e Tiranës dhe ajo e Durrësit kanë marrë dje dy vendime që përmbysin gjithëçfarë ka bërë...

FORUM

Artan Fuga: Profesorët e degraduar

Nga Artan Fuga - "Ta gëzojnë" profesorët dhe profesorët e asociuar ligjin që Kuvendi i sotëm jolegjitim aprovoi...

Një dramë që e dëmtoi Kosovën

Nga: Enver Robelli Para një viti Presidenti i Kosovës, i përkrahur nga kryeministri i Shqipërisë dhe që të...