E mërkurë, Tetor 16, 2019
Ballina Etiketimet Politike

Etiketim: politike

Për elitat e dukshme dhe ato të fshehura pas politikës…

Nga Gëzim Tushi/Shoqëria shqiptare ka marrë një stratifikim kakofonik të elitave të saj. Duket e paqartë skakiera e saj nga që është vështirë përcaktimi...

Kuvend/Modë në “tapetin e kuq” dhe puthje mes kolegëve

Seanca e jashtëzakonshme dje në kuvend, përpos replikave të shumta dhe të një gjuhë të egër, u shoqërua me takime të quajtura post pushimeve...

MINUTË PAS MINUTE/ Nis seanca për votimin e reformës

Daftit final i Reformës në Drejtësi eshte drejt miratimit tani ne Kuvend. Seanca e njoftua se do te niste ne oren 21:00, por per shkak...

Berisha: Falë PD-së kemi një Reformë me objektiva larg kapjes politike

Me pritjen e votimit të Reformës në Drejtësi, të votimit që ndryshimeve kushtuese, pas mbledhjes së grupit parlamentar të PD-së, ish-Kryeministri Berisha në një...

Meta:Vetëm me konsensus. Rama-Basha: Sherr dhe konflikt për reformën

Dita e sotme ka qenë e ngarkuar me takime, negociata dhe deklarata të drejtuesve të tre partive kryesore në vend, PS, PD dhe LSI. Kreu...

Sokol Sadushi: Kemi lënë hapësirë për konsensus

“Futja e ekspertëve të PD-së natyrisht ishte një vendimarrje politike, jo se krijoi problematikë, mund t’i vlejë më mirë procesit, por bëri të mundur...

EDITORIAL

Luan Rama: Presidenti i Republikës, përtej emrit të Ilir Metës

Nga Luan Rama - Pa dashur të hyj në absurdin jo vetëm kushtetues e ligjor, por edhe logjik...

FORUM

Haje tani atë m.. që doje! Haje e mos u ngopsh kurrë!

Nga Agim Xhafka E bëra një spiunllik që në mëngjes. Shkova në polici e thashë se Berti, kushëriri...

Shqipëri: Qytetarë, mbani vesh, ju flet Edi Rama!

Censurë, fshirje e shkrimeve në internet, presion ndaj gazetarëve, kështu është situata e shtypit në Shqipëri, që...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com