Ballina Etiketimet Politike

Etiketim: politike

Agron Duka prezanton lëvizjen e re: Pol i ri politik me...

Kreu i PAA: Sot deputetët janë thjesht noterë, Reforma Zgjedhore e vetmja alternativë për qeveri cilësore Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka shprehet...

Astrit Patozi: Që të mos fyejmë inteligjencën e Amerikës…

(Ose një përpjekje modeste për të gjetur Jeruzalemin tonë) Nga Astrit Patozi Jeruzalemi ka qenë, është dhe do mbetet edhe për një kohë të gjatë kërthiza...

Deputeti i PS: Mos humbni kohë me protesta pa sens

Deputeti i PS, Pjerin Ndreu ka ironizuar protestën e nesërme të opozitës. Në një postim në facebook, ai i ka bërë thirrje opozitës që...

Basha: Ardhja e investitorëve e pamundur, koncesionet dhe tenderat në duart...

Për kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha është e pamundur që të vijnë investitorë të huaj në Shqipëri dhe shkak sipas tij, është përkeqësimi...

Paskal Milo: Çështja e Himarës përdoret për prapavijë politike

Historiani dhe ish-ministri i jashtëm Paskal Milo ka qenë i ftuar në emisionin “Dritare” të gazetares Rudina Xhunga ku ka komentuar për çështjen shumë...

Cana pjesë e politikës? Përgjigja me ”spec” e ish-kapitenit

Në një intervistë për emisionin “Opinion”, ish kapiteni i kombëtares Lorik Cana ka rrëfyer edhe planet e tij për të ardhmen. I pyetur nga...

Astrit Patozi: Që të mos prishet harmonia e kasolles

Tani që mendoni se i keni larë hesapet me armikun e shtëpisë, dilni një herë shikoni edhe nga baçet e komshinjve. Se nuk mjaftojnë...

Katari vuan nga “loja” pa top e politikës

Zhvillimi i Botërorit të futbollit në Katar u kthye në një temë të nxehtë diskutimi që prej fitores së kandidaturës kontroverse që e pasuan...

Gratë që kanë drejtuar partitë politike nga 1944 e deri më...

Historia politike e Shqipërisë është histori burrash? Tradita partiarkale ka ndikuar edhe në traditën shtetërore, ndaj edhe në hymnin kombëtar citohet emërtimi “burrë”. Shqipëria...

Shqiptarët, populli më i politizuar i Europës, tesere partie për…

Politika është "ushqim" në tavolinat e shqiptarëve, të cilët janë "kurorëzuar" edhe si populli më i politizuar i Europës. Referuar një sondazhi të përbashkët të Bankës...

EDITORIAL

Presidenti Meta denoncoi planin mafioz të mazhorancës për zaptimin e Kushtetueses

Presidenti Ilir Meta në një konferencë për mediat ka sqaruar sot procedurën ligjore që ka ndjekur për...

FORUM

Me këtë që po shohin shqiptarët kush është ai i marrë, që i vendos emrin Arta vajzës së tij!

Nga Dritan Kaba Këtu me emrin Arta, ia paska marrë dhe dinjitetin edhe mendjen Zoti dhe ia paska...

Zyrtari i SHBA: Korrupsioni në Shqipëri është gjithandej dhe fshihet në vendet më pak të dyshimta

Nga Dan Koski (Fjala e të Ngarkuarit me Punë në Ambasadën e SHBA në Tiranë, në Ceremoninë...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com