E mërkurë, Korrik 17, 2019
Ballina Etiketimet Politike

Etiketim: politike

“Duke tërhequr hundët”, Berisha nxjerr videon: Si e kanë bërë Ramën

Përveç se në politikë, Rama e Berisha, e sulmojnë njëri-tjetrin edhe nëpërmjet videove apo fotomontazheve që i publikojnë në rrjetet sociale. Video e fundit vjen...

VIDEO/ Nishani: Vettingu në politikë jo i lehtë, por e mbështesin...

Për ish-presidentin Bujar Nishani vettingu në politikë nuk do të jetë i lehtë. 'Pengesa e parë sipas tij është parlamenti, pasi opozita nuk i ka...

Kryemadhi paralajmëroi ngjarje politike, Boçi: Opozita është në komunikim

Teksa Lëvizja Socialiste për Integrim ka paralajmëruar ngjarje politike, deputeti demokrat Luçiano Boçi nuk jep detaje nëse ka një kordinim me PD mbi aksionin...

“Sipas Ramës, shembja e bustit të Enver Hoxhës paska qenë akt...

Profesori i Shkencave Politike, Hysamedin Feraj, ka komentuar gjuhën e përdorur nga kryeministri Rama, që i cilësoj protestuesit në Kukës si vandalë dhe barbarë,...

“Armory Show” me artin që godet politikën

Panairet e artit në mënyrë tipike janë çështje konservative. Punëtorët e galerive me karta të biznesit grabisin pjesën më të madhe të mallrave. Por...

Roli i femrës në politikë? Del raporti për Europën

Barazia gjinore në politikë është bërë një temë e nxehtë vitet e fundit. Në shumë shtete, gratë janë të papërfaqësuara në qeveri. Gjithnjë e...

Vrasja e Ivanoviç, Haradinaj: S’pranojmë të përdoret për qëllime politike

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka dënuar vrasjen e Ivanoviç, por shton se s'pranon të përdoret për qëllime politike. ''Shfrytëzimi i këtij akti tragjik për...

Ngjarjet më të rëndësishme të 2017 në Shqipëri, Kosovë dhe Maqedoni

Viti që po mbyllet në vendet e rajonit kaloi pothuajse si ai i mëparshmi, i ndjekur nga krizat politike, mbajtje të zgjedhjeve të parakohshme...

Festë dhe politikë, turistët largohen nga Betlehemi

Betlehemi ka nisur të ndiejë efektin e deklaratës së Donald Trumpit mbi Jeruzalemin. Qyteti i lindjes së Krishtit jeton praktikisht me turizëm, por këtë...

Agron Duka prezanton lëvizjen e re: Pol i ri politik me...

Kreu i PAA: Sot deputetët janë thjesht noterë, Reforma Zgjedhore e vetmja alternativë për qeveri cilësore Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka shprehet...

EDITORIAL

Rama dhe Rilindja nuk kanë takat të shkarkojnë ikonën financare të PS-së, Arben Malaj

Mazhoranca, me një nisme idiote dhe hakmarrëse, ka nisur procesin e shkarkimit të anëtarit të Këshillit Mbikqyrës...

FORUM

Të falem nderit Profesor Jup Kastrati!

Nga Luan Rama* Nuk ka një fjalë tjetër në gjuhën shqipe që të shprehë më mirë e më...

Shkarkimi i Malajt, po kthehet Agjitacion-Propaganda!

Togfjalëshi agjitacion-propagandë në kohët e sotme duket pakuptim. Ai u importua nga fjalori politik ruso- sovjetik dhe...