E premte, Shtator 20, 2019
Ballina Etiketimet Politikani

Etiketim: politikani

Arrestohet në aeroport politikani, po udhëtonte drejt Turqisë

Një politikan nga Kashmiri i administruar nga India, është bërë e ditur të jetë arrestuar në Nju Delhi, dhe është dërguar sërish në këtë...

Grusht dhe sherr live midis politikanit dhe gazetarit

Një moment aspak i këndshëm ka ndodhur në një transmetim live në Pakistan. Dy të ftuarit në emision,  njëri politikan dhe tjetri gazetar në debat...

Kush e vrau politikanin e partisë së Merkel, ja çfarë dyshohet

I dyshuari për vrasjen e politikanit të CDU-së, Walter Lübcke ka kryer në vitin 1993 një sulm ndaj një strehimoreje azilkërkuesish. Politikani Lübcke njihej...

Po bënte fushatë, qytetari i hedh qumësht politikanit

Një person nga Blackburn u ndal në rrugë nga politikani i djathtë ekstrem Tommy Robinson, kandidat për në zgjedhjet europiane. Danyal Mahmud, 23 vjeç ishte...

Kritikonte hapur fenë islame, politikani konvertohet në mysliman

Një ish-politikan holandez nga Partia e Lirisë e Djathtë e Geert Wilders (PVV) ka njoftuar konvertimin e tij të papritur në Islam. Van Klaveren...

Politikani e gazetari azer: Eleni Theocharous, një turp për Parlamentin Europian

Eurodeputetja qipriote Eleni Theocharous është shpallur e padëshiruar nga qeveria shqiptare pas gjuhës së urrejtjes në funeralin e Kostandinos Katsifas, por duket se ajo...

Terror në Maqedoni, vritet një politikan

Një politikan në Maqedoni është vrarë ditën e sotme në lagjen Cërniçe të Shkupit. Mediat vendase shkruajnë se viktima është vrarë nga djali i tij...

Politikani “VIP” 25 vjeçar me “fakutet” “ndërkombëtar”

Kemi zgjedhur parlamentin e ri. Jemi vend në NATO e duam të shkojmë në BE. Palët flasin se “po bëjmë shtet” apo “republikë të...

Skandali, ja çfarë shkruan në CV-n e tij politikani shqiptar

Një skandal i vërtetë mund të quhet rasti i këtij politikani, i cili nuk di të shkruajë mirë emërtimin e universitetit ku ka mbaruar...

EDITORIAL

Sajmir Tahiri, shantazh Ramës dhe kryeministri e “dënon” me “shërbim prove”!

Çështja më kriminale e trafikut të drogës dje zyrtarisht është e mbyllur. Dhe duke mbyllur çështjen "Tahiri"...

FORUM

“Dënimi” i Tahirit, humbi ligji, fitoi morali

Nga Andi Bushati Nëse procesi i Saimir Tahirit shërbeu për të bindur shqiptarët për implikimin e thellë të...

Matthew Palmer, shkrimtari në Departamentin e Shtetit

Kush është Matthew Palmer, i ngakuari i posaçëm amerikan për Ballkanin? Nga ai pritet ndihmë në zgjidhjen...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com