E hënë, Qershor 24, 2019
Ballina Etiketimet Policia

Etiketim: policia

Dy tonë drogë në Mat/ Zbulohet kontrata e qirasë “për të...

2 ton e 55 kilogramë është sasia e kanabisit e sekuestruar gjatë operacionit “kontejner” në fshatin Reth Baz të Matit, në një aksion gjatë...

Aksioni i Policisë Rugore. 2.628 gjoba gjatë fundjavës

Policia vijon me të njëjtat ritme punën për parandalimin dhe ndëshkimin e të gjithë shkelësve të Kodit Rrugor. Në kuadër të masave të marra...

Kanabis/ Policia e Shtetit përjashton disa punonjës policie

Policia e Shtetit pas kapjes së 200 kg drogë në Mat ka bërë me dije se ka përjashtuar nga radhët e saj disa punonjës...

“Flotës” së Policisë italiane i shtohet kjo super makinë e shpejtë/Foto

Patrullës së policisë italiane i është shtuar edhe një “armë” në arsenalin e tyre. Bëhet fjalë për një Lamborghini Huracan të modifikuar posaçërisht për...

Policia: Ja çfarë ndodhi mes ish-deputetit Murrizi dhe policit rrugor

Video e publikuar nga vetë ish deputeti i PD-së, Myslim Murrizi, ku ai shante dhe ofendonte policin rrugor u pasua me nisjen e procedimit...

Publikoi videon duke sharë efektivin, Policia procedon ish-deputetin e PD-së: I...

Policia e Tiranës ka nisur procedimin penal nga ish-deputetit të PD-së, aktualisht kreu i PD-së në Lushnjë, Myslim Murrizi pas përplasjes së tij sot...

Lezhë, policia shifra alarmante, sipërfaqet me kanabis janë shtuar

Në Lezhë policia jep shifra alarmante kur përmend shtimin e sipërfaqeve të kultivuara me bimë narkotike. Sipas të dhënave të bëra publike në analizën...

VIDEO/ Sherr masiv në Fier, policia mezi i ndan

Një sherr masiv që raportohet të ketë ndodhur në lagjen “1 Maji” të Fierit, ka bërë që edhe policia ta “pësojë”. Këto sherre mes djemve...

Korçë: Maskat të armatosur dhunojnë familjarët, i vjedhin kasafortën me lekë

Një banesë ka rënë pre e grabitjes në fshatin Kamenicë të Korcës. Sipas policisë kallëzimi është bërë nga 53-vjeçari N.B, i cili pretendon se...

Sulm me armë në një firmë ndërtimi në Lushnje

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mesnatën e djeshme në zonën e Lushnjes. Persona ende të paidentifikuar nga policia kanë bërë një sulm me...

EDITORIAL

A do të arrestohet kryeministri, për Grusht Shteti, pas 30 qershorit?

Edi Rama po ecën drejt shtegut ku në fund del humnera, por humnerë për popullin që do...

FORUM

Radio gjermane DW: Luftë dhe paqe e llojit Trump

Nga DW/ Çfarë strategjie po ndjek Donald Trump në Lindjen e Afërt dhe të Mesme? Me agresivitetin e...

“Ndryshimi i kufijve në Ballkan” po destabilizon Shqipërinë

PROF. DR. KASTRIOT ISLAMI  Dy pyetje shtrohen këto ditë në tavolinat e bisedave mes shqiptarëve: i) kush e mbështet...