E martë, Qershor 18, 2019
Ballina Etiketimet Policia

Etiketim: policia

Protesta/ Terror policor, dhjetra të shoqëruar në Urën Vajgurore, kreu i...

Vetëm pak orë përpara nisjes së protestës së thirrur nga opozita sot në Tiranë, raportohet se forcat policore në rrethe kanë nisur terror dhe...

Opozita proteston në orën 18:30, policia blindon institucionet

Sot në orën 18:30 opozita do të zhvillojë protestën e saj të katërt të madhe, që pas dorëzimit të mandateve parlamentare. Ndërkohë, Policia e...

Shkodër/ Pranga 28-vjeçarit, akuzohet për…

Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një person të kërkuar dhe të dënuar për “Mbajtje pa leje dhe prodhim i armëve shpërthyese dhe...

Baçi: Më 30 qershor nuk do të rrimë në shtëpi, do...

Intervistoi: Herion Mesi Arrestimi i djeshëm i ish-deputetit demokrat Klevis Balliu vetëm sepse mori pjesë në protestën e banorëve të zonës së “Astirit” të cilët...

Lleshaj ultimatum Policisë: Pas 15 qershorit mbani përgjegjësi për çdo rrënjë...

Ministri i Brendshëm, Sandër Lleshaj gjatë mbledhjes së organizuar nga vetë ai, ka folur gjerë e gjatë rreth masave dhe ecurisë në luftën kundër...

Përplasja te “Astiri”, policia: 4 në pranga, 30 të proceduar

Pas përplasjes së një ditë më parë te "Astiri", Policia e Tiranës nën drejtimin e Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë ka arrestuar 4 shtetas,...

Dhunë dhe pranga ndaj protestuesve, arrestohet ish-deputeti Klevis Balliu

Policia e Tiranës ka arrestuar ish-deputetin e PD-së, Klevis Balliu. Pas shoqërimit që iu bë ish-deputetit paraditen e djeshme, gjatë protestës në zonën e...

Luan Rama: Situata te Astiri, banorët në të drejtën e tyre,...

Gjatë një deklarate për shtyp ku foli për tërheqjen e mazhorancës nga procesi i Vettingut në Policinë e Shtetit, Zëvendëskryetari i LSI-së Luan Rama...

Aksidenti në Patok, policia jep detajet

Në autostradën Lezhë-Tiranë, në vendin e quajtur “Mbikalimi i Patokut “, dy mjete janë përplasur duke shkaktuar plagosjen e 5 personave. Sipas policisë, mjeti me...

Operacioni në Sarandë, rrethohet një bllok banesash

Të tjera detaje bëhen të ditura nga operacioni i Policisë në qytetin e Sarandës. Efektivë të forcave speciale të maskuar kanë rrethuar një bllok banesash...

EDITORIAL

Ça del te filxhani i kryeministrit pas BILD?!

Sot gazeta më e madhe në Europë, gjermania BILD, publikoi përgjime të reja. Para disa ditëve ajo...

FORUM

Detyrimet e Ramës, gati hapja e burgjeve!

Nëse i bën një shoshitje fjalimeve të maskuara si ‘elektorale’ të Edi Ramës nëpër Shqipëri, ajo që...

Britania po largohet nga BE, por jo nga Evropa

Nga Malcolm Rifkind Në politikën britanike, asgjë nuk ka qenë më e njëjtë që nga referendimi i vitit...