Ballina Etiketimet Policia

Etiketim: policia

Tiranë, policia gjobit 1350 mjete në 72 orë

Krahas patrullimeve me përzgjedhje, për evidentimin e shkeljeve, që janë burim i shtuar për aksidente me pasoja për jetën dhe shëndetin e përdoruesve, rrugorët...

Sezoni, Tola: Në pranga 1000 shoferë pa patentë dhe të dehur

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë Rrugore, Mit'hat Tola ka deklaruar se përgjatë muajt gusht janë kapur 1000 drejtues mjetesh të papajisur me patentë. I...

Policia shton kontrollet për armë pa leje, në pranga një person...

Një 47 vjeçar ra në prangat e Policisë së Tiranës në kuadër të një tjetër operacioni në fushën e armëmbajtjes pa leje. Falë bashkëpunimit...

Festa e Birrës, policia publikon planin e masave

Qyteti i bukur i Korçës starton sot Festën e Birrës, eventin më të madh festiv veror. Në kuadër të festës së përvitshme policia është...

Si u parandalua vrasja në Tiranë, arrestohet i riu nga Shkodra...

Parandalohet vrasja e një personi në Tiranë dhe vihet në pranga një person i shumëkërkuar, i cilësuar me rrezikshmëri të lartë. Zëdhënësi Gentian Mullaj, në...

Policia penalizon “mjeshtrat” e timonit në Tiranë (VIDEO)

Edhe pse çdo ditë, në kryqëzimet kryesore të kryeqytetit, konstatohen dhe ndëshkohen një numër i madh drejtuesish mjetesh, pikërisht për mospozicionim siç duhet në...

Rama nxjerr videon: Policia çliron Gjirin e Gjipesë nga zaptuesi

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një video nga Gjiri i Gjipesë, i cili u nënshtrua sot kontrollit policor në kuadër të aksionit anti-informalitet Në një...

Çdo javë hyjnë 200 mijë të huaj, Dervishaj: Policia vigjilente

Rreth 200 mijë shtetas të huaj hyjnë çdo javë në vend. Kështu shprehet Drejtori i Rendit në Policinë e Shtetit, Albert Dervishaj, i cili nga...

”Plazh i lirë”, policia ndërhyn në gjithë bregdetin

Në vetëm tre jave luftë kundër informalitetit, policia ka liruar rreth 27 mijë metrave katrorë hapësirë në plazhe. Të proceduar penalisht janë 46 pronarë...

I treguan forcën policisë, kapen 2 “problematikët” në Pogradec

Dy persona janë arrestuar pasi kanë kundërshtuar me forcë efektivët e policisë. Ngjarja ka ndodhur në Pogradec. Mësohet se përplasja me policinë ka ndodhur...

EDITORIAL

Ilir Meta: Midis maleve dhe pyjeve të Bizës e Martaneshit, një mrekulli

Presidenti Meta, pasionant për udhëtimet në male, ka postuar këtë të hënë, një shënim dhe një video. Ja...

FORUM

Mihali, fytyra e pushtetit

Nga Ylli Dylgjeri - Ishte viti 2003. Një ftesë e ardhur nga Interpoli na ftonte në Kongresin e...

Kim Mehmeti: Shqiptaria shkon udhës së vetë shkatërrimit?!

Nga Kim Mehmeti - Dashakeqët e shqiptarisë kurrë nuk e kanë pasur më lehtë se sot, sepse planet...
WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com