E premte, Dhjetor 6, 2019
Ballina Etiketimet Policia rrugore

Etiketim: policia rrugore

”Fluturonte” në autostradë, policia: Po të prisnim, nuk lëvizet me 172...

Edhe pse ditët e fundit është folur shumë për shtim të aksidenteve, shqiptarët vijojnë të thyejnë rregullat e qarkullimit. Policia Rrugore ka vijuar me...

Me shpejtësi deri në 181 km/h në Tiranë-Elbasan, si i ndëshkoi...

Policia Rrugore e Tiranës ka forcuar kontrollet ndaj drejtuesve të mjeteve, ndërsa janë bllokuar 5 patenta. Mbrëmjen e sotme policia është stacionuar në rrugën Tiranë-Elbasan,...

Elbasan/Policia Rrugore takime me nxënësit për sigurinë rrugore

Zbatimi i rregullave të qarkullimit nga fëmijët, model për gjithë shoqërinë, ishte në fokus të takimeve sensibilizuese të Policisë Rrugore të Elbasanit me nxënës...

Trafik i rënduar pas përplasjeve në “Astir”. Policia Rrugore del me...

Policia Rrugore e Tiranës ka bërë një njoftim lidhur me situatën e qarkullimit pas situatës së krijuar në zonën e “Astirit”. Policia njofton se ka...

Policia Rrugore kontroll me Radar – Shoferët “fluturojnë” me shpejtësi deri...

Policia Rrugore ka kryer një kontroll me Radar në aksin rrugor Sauk -Teg për të parandaluar shpejtësinë tej normave te lejuara. Sipas njoftimit të policisë...

Policia në ”këmbë” gjatë natës, heq 14 patenta: Kujdes nga shpejtësia...

Në vetëm pak orë, Policia Rrugore ka pezulluar 14 patenta në aksin Sauk-Teg. Sipas policisë në radarë janë shënuar shpejtësi marramendëse me të cilët...

Policia rrugore në aksion, vendosen mbi 2 mijë gjoba për 48...

Këto 48 orët e fundit rrugët e Tiranës kanë qenë "të mbushura" me shkelje nga drejtuesit e automjeteve. Policia Rrugore e Tiranës njofton se...

Gjobat e Rrugores nuk ulin numrin e aksidenteve

Prej muajit tetor policia ka gjobitur mbi 11 mijë drejtues të mjeteve dhe janë bllokuar 655 patentave për shkak të shkeljeve të rregullave të...

Policia: Në 24 orë, mbi 2000 masa administrative

Drejtoria e Policisë Rrugore ka publikuar shifrat e 48 orëve të fundit dhe njofton se janë vendosur 2078 masa administrative. 34 drejtues mjetesh janë...

Paralajmëron policia: “Kujdes në timon”, 13 të arrestuar dhe qindra të...

Një aksion blic i Policisë Rrugore ka konstatuar një numër të lartë shkeljesh të drejtuesve të automjeteve, ndërsa bëhet e ditur se janë arrestuar...

EDITORIAL

Qeveria, me sytë nga xhepat e Europës

Presidentja e re e Komisionit Europian, Ursula von der Leyen, njoftoi se Komisioni ka akorduar një fond...

FORUM

“Edi Rama qesh në situatë tragjike”, Gjekmarkaj: Kryeministër joserioz, propagandë edhe në gjendje të tmerrshme

Analisti politik dhe profesori Agron Gjekmarkaj i ftuar në emisionin “Real Story” në “News 24” tha se...

Artur Zheji: Diktatura doli në sipërfaqe pas tërmetit

Nga Artur Zheji - Është e kotë ti vijmë anash dhe të themi stërhollime. Diktatura ishte e nëndheshme...